MENU
klinika
"Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut duhet të shpërblehen!"

Sassoli: Ju lutem qëndroni në rrugën europiane

Kroacia "pro" forcimit të bashkëpunimit ekonomik

Meta: Dyfish përpjekje për përgjigje pozitive

Në vazhdim të vizitës zyrtare në Zagreb, Presidenti i Republikës, Ilir Meta, u prit në...

Kërkesa e PD-së

Fati i kryebashkiakut të Vorës, ja kur mblidhet KQZ

Pak orë pasi Partia Demokratike i ka kërkuar Komisionit Qendror të Zgjedhjeve të vendosë për...

Bëni gati çadrat!

Nuk ka më diell, nga sot rikthehen shirat

Ditëve me diell siç duket u erdhi fundi, pasi rikthehen shirat për një pjesë të...

Mazhoranca e bindur për të mbyllur mandatin e saj

Spiropali-Bashës: Do të presësh zgjedhjet e ardhshme

Opozita kërkon zgjedhje të parakohshme por qeveria është e vendosur që të mbyllë mandatine saj...

Ftesa për të gjitha vendet e refuzuara

Pas refuzimit nga BE, Rusia fton Shqipërinë në Bashkimin Eurasian

Pasi Bashkimi Europian iu refuzoi çeljen e negociatave Shqiperisë dhe Maqedonisë së Veriut, vjen një...

Ultimatum PS-së!

“Durimit po i vjen fundi”/ Basha: Zgjedhje të parakohshme

Në një komunikim me gazetarët nga selia e PD, pas takimit me reporterët e Këshillit...

Shiste sende të vjedhura

Arrestohet polici/ Lleshaj: Elementë të tillë na nxijnë faqen në Evropë

Mbi arrestimin e punonjësit të policisë nga Laçi, i cili shiste në Shqipëri sende të...

Klasifikimi sipas “Woman Entrepreneurs”

100 gratë me influencë në botë, Rudina Seseri mes tyre

Revista “Woman Entrepreneurs” ka klasifikuar ish-deputeten socialiste Rudina Seseri si një ndër 100 gratë më...

Nga Dewtsche Welle

Mogherini dhe politika e saj e (pa)suksesshme në Ballkan

Shefja e diplomacisë evropiane, Federika Mogherini para largimit e vlerëson të “suksesshme” politikën e zgjerimit...

"S'e ka të sigurt pushtetin!"

Do ta padiste, Haradinaj-Ramës: Shihemi në gjyq

“Mbi 10 miliardë euro dëme do i bëheshin Kosovës në rezerva dhe minerale të Trepçës....

Parashikimi i motit

Plane për ditën e sotme? Kujdes! Ja si do të luhaten temperaturat!

Sipas Meteoalb, Shqipëria do të vijojë nën ndikimin e një moti të kthjellët dhe vranësirave...