MENU
klinika
Kryefjala është Bledar Jambellin dhe Kristaq Lecin

Vrasja e komisar Artan Cukut, rinis procesi tek Krimet e Rënda

"Zgjidhja e krizës kalon përmes zgjedhjeve të lira"

Basha takon Drejtorin e NDI për Evropën Juglindore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zhvilluar një takim me drejtorin për Europën Qendrore...

Mot i paqëndrueshëm dhe vranësira...

Parashikimi i motit, e enjte 31 tetor 2019

Gadishulli i ballkanit po ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqëndrueshme me origjinë nga Europa veriperëndimore të cilat do...

Synimet

Shqipëria mision të veçantë në Ukrainë, kryeministria tregon detajet

Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj njoftoi sot se Këshilli i Ministrave...

Meta takon kryeparlamentarin kroat

“Bashkëpunimi mes dy parlamenteve do t’i japë impuls të ri procesit të integrimit”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, është takuar sot me kryetarin e Kuvendit të Kroacisë, Gordan...

"Ja çfarë e çon në shkarkim të menjëhershëm"

“Zëri i Amerikës”: Kajmaku nuk shpëton, KQZ vendos të premten

Në Shqipëri, Kryetari i Komisionit Qëndror të Zgjedhjeve, Klement Zguri, njoftoi sot thirrjen për ditën...

"Pro fillimit të bisedimeve"

Presidenti i PE vizitë në Shqipëri, Balla: Mirënjohës për mbështetjen e tij

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, ka reaguar pas publikimit të lajmit...

Bregu 'ngre alarmin', por tregon platformat e zgjidhjes...

“Evropa në krizë të thellë, në pritje të BE-së, duhet të bashkëpunojmë”

Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal Majlinda Bregu deklaroi në fjalën e saj...

‘Rilindja urbane’ dhe ‘çeku i bebes’

Italia ‘kopjon’ Shqipërinë: Pikat e buxhetit që fqinjët kanë marrë

Shteti ynë fqinj, Italia, po diskuton buxhetin e vitit 2020. Në projektbuxhetin e bërë publik,...

Klosi: Tur me guida profesionale

“Itinerari i Edward Lear si paketë turistike në të gjithë vendin”,

Në shekullin e nëntëmbëdhjetë poeti dhe piktori anglez Eduard Lir bëri një udhëtim të plotë...

“Trafikantët e kanë vendin në burg”!

Zyrtari i lartë i SHBA thirrje qeverisë e prokurorëve: Ja hapi që…

I ngarkuari me punë i SHBA në vendin tonë, Dan Koski, ishte sot i pranishëm...

Kryesuese e OSBE më 2020

Cakaj: Merret vendimi, Shqipëria hap zyrë në Kiev

Ministri në Detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, ka njoftuar se Këshilli...