MENU
klinika
Ja kur do të takohet me Edi Ramën

Presidenti i KiE nesër në Tiranë, zbardhet axhenda

246 studentë për 100 vende pune

Hapet gara për ‘policët ekselentë’, ja ç’duhet të dini

Hapet zyrtarisht gara për policët ekselentë në Policinë e Shtetit. Bëhet e ditur se 246...

Dokument për krizën politike

Meta publikon raportin shpjegues për “Venecian”

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka publikuar  sot raportin shpjegues, të cilin e ka diskutuar...

"Do të jetë gjithmonë mes nesh"

Meta bën homazhe dhe nderon Gjeneral Rrahman Parllakun

Presidenti i Republikës, Ilir Meta bëri sot homazhe për nder të jetës dhe veprave heroike...

PD nxjerr dokumentet

Kryebashkiaku Babani pjesë e bandës së rrezikshme në Siçili?

Sekretari i përgjithshëm i PD-së, Gazmend Bardhiu publikoi sot dokumente që faktojnë dënimin e kryebashkiakut...

Arrestimet? Drejtësia e re…

Procesi i Integrimit/ Sinjale nga Gjermania? Balla apel PD

Kryetari i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka folur për vendimin e pritshëm të...

"Kush ka dyshime, të shikojë..."

“Pluralizëm kudo”, Meta përgjigje të prerë Veliajt

“Kush ka paqartësi të lexojë raportin e OSBE/ODIHR”. Kështu i është përgjigjur kreu i shtetit,...

Viti i ri shkollor

Së shpejti hapen negociatat? Soreca uron nxënësit me një mesazh të veçantë

Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ka uruar të gjithë nxënësit shqiptarë në kuadër...

Pati shkëmbime duarsh?

77-vjetori i Konferencës së Pezës “bashkon” Metën dhe Veliajn

Ndonëse klima politike në vend ka qenë e ‘nxehtë’ nga përplasjet mes opozitës dhe maxhorancës,...

Axhenda

Negociatat në pikëpyetje/ “Zbarkon” nesër në Tiranë Presidenti i KE

Ditën e nesërme “zbarkon” në Tiranë zyrtari i lartë i BE, Donalt Tusk. Tusk pritet...

Inagurimi i shkollës "Sevete Maçi"

Rama mesazh mësuesve, nuk lë pas batutat

Kryeministri Edi Rama gjatë inaugurimit të shkollës “Sevete Maçi” në Tiranë e ka mbyllur fjalimin...

Detaje

Koncesionet e rrugëve, Grupi Parlamentar i PD dorëzon kallëzim në Prokurori

Grupi Parlamentar Demokrat pritet të dorëzojë sot një kallëzim penal për koncensionet e dy akseve...