MENU
klinika
Vendimi i Metës nuk e ndal mazhorancën

Xhaçka: 30 qershori, transformimi i Dibrës!

Anullimi i zgjedhjeve

Opozita e re mbledhje të papritur, deputeti i LSI “thumbon” Metën

Deputetët e rinj të ardhur nga radhët e LSI në Parlament, pas vendimit të presidentit...

"Korrupsion pasiv"

Krimet e Rënda zgjasin hetimet për 3 gjyqtarët e “Dajtit”

Prokuroria për Krime të Rënda ka zgjatur hetimet për 3 gjyqtarët e dosjes “Dajti”, të...

"Të gjithë të pranojnë..."

Anullimi i zgjedhjeve, nënkryetari i CDU/CSU apel të fortë politikës

Nënkryetari i grupit parlamentar të Unionit Kristiandemokrat dhe Kristiansocial në parlamentin gjerman (Bundestag) Johann David...

Detaje

Anulloi zgjedhjet/ Çfarë paralajmëron Meta për mëngjesin e së hënës?

Ditën e djeshme presidenti Meta mori vendimin për shtyrjen e zgjedhjeve të 30 qershorit. Një...

Opinion

Vendimi i Metës, nul, “vetëflijim” dhe për listë e faqe të zezë

Nga: Sokol Balla Vendimi i Metës pak minuta para protestës, fjalët që zgjodhi, parulla që...

Nga Shpëtim Nazarko

Mirë mo mirë, po sa shkohet me idenë “Mbamë se u hodha”?

Nuk e njoh Kushtetutën që të jap mend, se çfarë ndodh pas këtij vendimi të...

S'ka arrestime?

Policia në aksion pas protestës së opozitës, u “vihet pas” protestuesve

Vetëm një ditë pas protestës së tetë kombëtare të opozitës, policia ka nisur procedimet penale....

Arsyeja

Pse e kandidoi gardistin e 21-janarit në Mat? Rama e thotë “troç”

Gjatë takimit të sotëm në Burrel, kryeministri Rama prezantoi kandidatin e PS për bashkinë Mat....

Anullimi i zgjedhjeve

Meta largohet nga Presidenca? Rama paralajmëron: Shkroi fatin për…

Teksa ndodhet në Burrel, kryeministri Rama gjatë fjalës së tij paralajmëroi largimin e Metës nga...

Takimi me banorët

Meta anulloi zgjedhjet/ Rama nuk ndalet, fushatë elektorale në Burrel

Pavarësisht vendimit të Metës për anullimin e zgjedhjeve, kryeministri Rama duket se nuk heq dorë....

"Koha të luftojmë për..."

“Boll më”/ Basha paralajmëron: Beteja jonë deri në…

Pas protestës së 8-të kombëtare të opozitës së bashkuar dhe vendimit të presidentit Meta për...