MENU
klinika
Opinion

E more President…, re nga provimi historik!

Opozita bojkoton

Zgjedhjet vendore/ Regjistrohen 7 parti të tjera

Në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve u regjistruan edhe 7 parti të tjera për zgjedhjet lokale...

Kandidati për Bashkinë

Rama: Zgjedhjet nuk i ‘luan topi’, Llatja në vend të Sejdinit!

Nga Elbasani, ku akuzoi opozitën se ka braktisur besimin e elektoratit që i zgjodhi, kryeministri...

Zgjedhjet

Regjistrohet “Bindja Demokratike”, Zguri: E jashtëligjshme

Përfaqësuesit e maxhorancës në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve kanë votuar sot me 4 vota pro...

70-vjeçari deputet për herë të parë

Vijon ‘rrjedhja’ e opozitës/ Një tjetër aleat ‘tradhëton’ Bashën

Aleati i Partisë Demokratike, kryetari i Partisë Demokracia e Re Europiane, Koçi Tahiri ka kërkuar...

Reagimi

Idrizi: Kërkojmë zgjedhje të ndershme, sot opozita është mazhorancë

Kryetari i PDIU-së Shpëtim Idrizi tregon arsyet se përse nënshkroi marrëveshjen me PD-në për dy...

Flet Komisioneri

Hahn ‘ndez dritën jeshile’: T’i hapen negociatat Shqipërisë!

Komisioneri evropian, Johanes Hahn shprehet i bindur se në fund të muajit Maj, Komisioni Evropian...

Temperaturat

Parashikimi i motit, e shtuna shoqërohet me surpriza!

Dita e sotme do të dominohet nga vranësira të shpeshta dhe kthjellime të pakta. Vranësirat...

Raporti italian në gazetat greke

Italia-NATO-s: Arta, Preveza, Suli, e deri në Kostur banohen nga shqiptarët

Është shkruar vite më parë për një raport i Italisë drejtuar NATO-s në vitin 1960,...

Rekomandimi për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Integrimi/ Hahn: Mos hapja e negociatave me pasoja dramatike

Komisioni i Bashkimit Europian pritet të paraqesë në maj një rekomandim pozitiv për hapjen e...

Takimi i Cakajt

Hapja e negociatave/ Austria mbështet Shqipërinë

Austria do të mbështesë hapjen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian, por kërkon më...

Reagimi

Arrestimi i “Dajës”/ Lleshaj: Dara vijon të shtrëngohet!

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka reaguar në “Twitter” menjëherë pas lajmit për arrestimin e...