MENU
klinika
Përplasjet politike

Protestat në Tiranë, BBC: Presidenti anulon zgjedhjet vendore

Zgjedhjet lokale

Veliaj në një linjë me Ramën: Edhe 22 ditë!

Njësoj si kryeministri Edi Rama edhe kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj nuk e...

Temperaturat

Si pritet të jetë dita sot? Parashikimi i motit

Orët e para të ditës vijojnë me ndikimin e motit të kthjellët dhe vranësirave kalimtare...

Mbyllet protesta

Basha kërkon PS-në, por jo Ramën/ Meta anulon zgjedhjet!

Ka përfunduar protesta e 8-të kombëtare e opozitës së bashkuar. Një moskoordinim ka ndodhur mes...

Protesta e opozitës

Basha e mbyll edhe për sot: Dialog me PS, por pa Ramën!

Kreu i PD-së Lulzim Basha iu ka bërë thirrje socialistëve të ndalin krimin në kupolën...

Protesta e opozitës

Protestuesit dhunë tek Kuvendi, Meta: Ndaloni!

Pas deklaratës në podiumin e protestës të kryedemokratit Lulzim Basha, protestuesit u drejtuan drejt Kuvendit....

Protesta e opozitës

Protestuesit drejt Parlamentit, Berisha ‘përqafon’ Metën

Menjëherë pas mbylljes së fjalës së kreut të PD-së Lulzim Basha, protestuesit me celularë të...

Deklarata

Protesta/ Basha: Vendimi i Metës, sukses i opozitës!

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e konsideroi sukses të opozitës, vendimin e Presidentit Ilir...

Balla reagon nga Elbasani

“Zgjedhjet s’i luan topi, jo Ilir Meta”

Nga Elbasani ku zhvilloi një takim në kuadër të fushatës për zgjedhjet vendore, kreu i...

Protesta e opozitës

Vendimi i Metës/ Reagon Kryemadhi: Nuk kam ndikuar fare!

Në një prononcim për mediat, ndërsa i bashkohet protestës në bulevardin Dëshmorët e Kombit, Kryetarja...

Përgjigja

Rama i përgjigjet Metës: Zgjedhjet do bëhen, janë të popullit

Pavarësisht se kreu i shtetit vendosi të shfuqizojë dekretin për zgjedhjet, kryeministri Edi Rama është...

Reagimi

Në 30 qershor s’ka zgjedhje, Presidenti Meta shfuqizon dekretin

Një zhvillim i fundit nga Presidenca që iu jep një kthesë të papritur zhvillimeve në...