MENU
klinika
"Gërdeci"

Shkëlzen Berisha-gazetarit amerikan: Regjizor i mashtrimeve

Protesta tek Unaza e Re

Kundër projektit/ Banorët e ‘Astirit’ duan edhe largimin e Kryeministrit

Ka nisur edhe sot protesta e banorëve të Unazës së Re, të cilët kundërshtojnë projektin...

Bombardimet mbi ish-Jugosllavinë

20 vite nga ndërhyrja e NATO-s në Kosovë, Meta mirënjohje SHBA-ve

Ishte ora 19:45 kur 24 marsin e dy dekadave më parë, avionët e NATO-s lëshuan...

“Shqipëria, rajoni i 21-të i Italisë"

Vëmendja e mediave italiane zhvendoset në Shqipëri

Situata e krijuar në Shqipëri sollën sërish një grup xhirimi të TG2 të cilët kanë...

Bojkoti

Biseda për zgjedhjet/ Voltana Ademi përgënjeshtron deklaratën e deputetit britanik

Kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, përgënjeshtroi një deputet britanik që nga Kongresi i Partisë Socialiste...

Deri më 22 Prill

Regjistrimet në KQZ, pas bojkotit opozita fiton dhe një tjetër afat

Shkelja e afateve ligjore nga ana e PD dhe LSI-së mund të zgjidhet me marrëveshje...

Vendimi i Gjykatës

Protesta e opozitës/ 3 të arrestuar mbeten në burg

Gjykata e Tiranës ka lënë në burg tre nga gjashtë të arrestuarit në protestën e...

Takim me përfaqësuesit

Balluku: Përmirësim i linjave të transportit publik

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku deklaroi se të gjitha problematikat me transportin publik...

Artikull për Shqipërinë

Gazeta e Vatikanit: Shqetësim për një krizë si ajo e vitit ’97

Gazeta zyrtare e Vatikanit, L’Osservatore Romano, i ka kushtuar një artikull situatës politike në Shqipëri. Në...

Deklarata

Majko kujton bombardimet e NATO-s në ish-Jugosllavi: Lavdi të rënëve

Ministri i Shtetit për Diasporën, Pandeli Majko kujtoi 20 vjetorin e fillimit të bombardimeve të...

Nga Mentor Nazarko

Meta-Hajdari, dy akte paralele!

Së fundmi, jeta politike dhe sociale e vendit u dominua nga dy ngjarje: -Bashkimi i...

Postimi

Shpërthen i irrituar Pjerin Ndreu: Vemje nën efektin e rakisë!

Deputeti i Partisë Socialiste, Pjeri Ndreu ka shpërthyer i irrituar në një postim në rrjetin...