MENU
klinika
Masa e sigurisë

Pjesë e grupit “Bajri”/ Krimet e Rënda e çojnë në shtëpi

Arsyeja

Jep dorëheqjen prokurori i dosjes “Dajti”, Ardian Nezha

Prokurori Ardian Nezha ka paraqitur dorëheqjen pranë Këshillit të Lartë Gjyqësore. Sipas informacioneve dorëheqja ka...

Njoftimi

‘Ngërç’ tek Gjykata e Lartë/ 31 mijë dosje për 3 gjyqtarë

Gjykata e Larta ka ngritur shqetësimin e mbingarkesës së dosjeve, ndërkohë që në përbërje ka...

Takimi

NATO ‘sjell’ qetësi dhe dashuri për Ramën dhe Metën

10-vjetori i anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, duke se ka ulur tensionin mes Presidentit të...

Reagimi i Ambasadës Amerikane

‘Nuk ka ndalim për Drejtësinë’

“Reforma në drejtësi nuk do të ndalojë”. Kështu shprehet Zv. Shefi i Misionit të SHBA...

Kriza politike

Ruçi thumbon opozitën: Partizanët ranë në emër të ‘mandatit’

Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi i pranishëm sot në Patos në ceremoninë e 75 vjetorit...

Vlerësimi

Ministri Lleshaj i jep “Medaljen e Nderit” efektives Ina Nuka

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj i ka akorduar “Medaljen e Nderit” punonjëses së policisë Ina...

Tryeza për lirinë e mediave

Raporti i DASH/ Basha: Jam me stilolaps në dorë për…

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha gjatë fjalës së tij në një tryezë publike për...

Fjala e plotë

“Shqipëria 10 vjet në NATO”, Rama ka një thirrje për Kosovën

Teksa ishte pjesëmarrës në 10-vjetorin e anëtarësimit të Shqipërisë në NATO, kryeministri Rama gjatë fjalës...

FOTO

Kur përfundon Arena Kombëtare? Rama publikon foton nga stadiumi

Përmes një postimi në Instagram, kryeministri Rama ka publikuar një foto nga stadiumi “Qemal Stafa”....

10-vjet në NATO

Rajoni i kërcënuar? Xhaçka: Është në syrin e stuhisë!

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka gjatë fjalës së saj në aktivitetin që po mbahet në...

Procedohen 28 persona

Protesta/ Edhe Gazmend Bardhi në “sitën” e policisë

As sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazmend Bardhi nuk i ka shpëtuar procedimeve të...