MENU
klinika
Zgjedhjet lokale

Rama sondazhe me qytetarët për kandidatët e Bashkive

Vendimi

Ekzekutimi i Ravik Gurrës/ Dhoma e Avokatisë ndërpret shërbimet për 3 ditë

Dhoma Kombëtare e Avokatisë ka ndërprerë shërbimet nga e mërkura në të premten, duke u...

Reagon ministrja

Spiropali-Bashës: As Derri, as Sokrati s’të ndihmojnë dot!

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali reagoi pas deklaratave të Prokurorisë dhe...

Nga Sulejman Gjana

“Shqipëria, vetmia e një fati”

Para disa javësh, autori dhe studiuesi francez Sébastien Vilmot më dërgoi, nëpërmjet mikut tonë të...

Zjarri në pallat

Shpëtohet 15 vjeçarja nga flakët

Zjarri në pallat, shpëtohet 15 vjeçarja nga flakët Një pallat në zonën e njohur si...

Vendimi

Kërkohet për mashtrim/ MEPJ i ndërpret mandatin indianit si konsull nderi

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njoftoi se ka ndërprerë mandatin si Konsull Nderi...

Nga Lis Bukuroca

Entropia sociale dhe shkaktarët

Rugova nisi me sukses ndërtimin e Pallatit, që e quajmë Pavarësi. UÇK i vuri kulmin...

Nga Petrit F. Zeneli

Mos guxojë njeri të prekë Grabockën e Vakëfeve të Korçës!

Historiani i njohur Petrit Zeneli, ka drejtuar së fundmi një thirrje kundrejt qeverisë, Bashkisë Korçë...

Çfarë ndodhi?

Sherr me Ramën dhe dorëheqje? Gjylameti sqaron të vërtetën

Teksa në media qarkulloi lajmi se deputetja dhe kryetarja e PS-së për Tiranën ka bërë...

EMRI+FOTO

Lirimi i Skënderajt/ Emërohet drejtori i ri i Policisë së Tiranës

Në krye të Policisë së Tiranës është emëruar drejtori i ri. Pas lirimit nga detyra...

Lobimi i PD në SHBA

Deklaratat në Prokurori/ Balla shpërthen kundër Bashës: Gënjeshtar profesionist

Përmes një postimi në Facebook, kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla ka reaguar...

Pse u pyet Basha?

Prokuroria zbulon 2 letërporositë nga SHBA dhe Skocia

Pas marrjes në pyetje të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha dhe zyrtarëve të tjerë,...