MENU
klinika
Kriza Politike

Basha takim ‘kokë më kokë’ me Metën

Përgjimet e reja

“Babalja”/ Salianji kallëzon drejtuesit e policisë Fier dhe prokurorët e çështjes

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji, ka vendosur të kallëzojë penalisht drejtuesit e policisë së...

Akuza për pastrim parash

Krimet e Rënda zgjasin me 3 muaj hetimet për Llallën

Hetimet për ish-kryeprokurorin Adriatik Balla janë zgjatur nga prokuroria e Krimeve të Rënda me tre...

Posti i ri që merr

“Furtunë” shkarkimesh/ Largohet drejtori i Hipotekave

Drejtori i Përgjithshëm i Hipotekave, Valdrin Pjetri është shkarkuar nga detyra. Mësohet se ai është...

Kush i zëvendëson

Qeveria nis “fshesën” te Doganat e Tatimet, shkarkon drejtuesit

Ndryshime të rëndësishme janë shënuar sot te Doganat dhe Tatimet. Në mbledhjen e sotme të...

Xhelatët e tu...

E larguan nga puna/ Rama i kërkon ndjesë punonjëses: Me vjen zor!

Gjatë një takimi me qytetarë që kanë gjetur zgjidje pas denoncimit të rasteve të tyre...

Bëhuni pjesë e....

Pas bojkotit të opozitës, KQZ del me një thirrje për qytetarët

Komisioni qendror i zgjedhjeve ka dalë me një deklaratë ku i është drejtuar qytetarëve me...

Deklarata

“Audio-përgjime tronditëse”/ LSI thirrje shqiptarëve para protestës

Ish-deputeti i LSI-së, Petrit Vasili përmes një deklarate për mediat doli me një apel të...

Benz-i me targa false

Përgjimet/ Zbulohet emri i personit që qëlloi Jurgen Kurtin

Detaje të reja janë zbuluar nga vrasja e Jurgen Kurtit. Mësohet se është zbardhur emri...

Deklarata

Arta Marku u ‘përvishet’ prokurorëve, kritikat që u bëri

Teksa ishte e pranishme në analizën e Prokurorisë së Tiranës dhe asaj të Apelit, kryeprokurorja...

LETRA

Soreca letër Bashkisë Përrenjas, çfarë paralajmëron?

Ambasadori i Bashkimit Europian, Luigi Soreca i është përgjigjur kryetares së Bashkisë Prrenjas, Miranda Rira...

Postimi

Vizitë në Francë/ Lleshaj takon homologun: Bëmë bilancin e…

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka përfunduar një vizitë të rëndësishme në Francë. Lajmin e...