MENU
klinika
Informaliteti ende i lartë

Vetëm 8% e fermerëve janë të regjistruar

Paketa Fiskale

Ulet tatimi mbi dividendin në 8%

Tatimi mbi dividendin e biznesit do të ulet në 8%. Ministria e Financave ka dërguar...

Vetëm për të sëmurët kronikë

“Hileja” me barnat falas për të pasiguruarit

Një nga nismat më të bujshme në kuadrin e premtimit për shëndetësi falas ishte ofrimi...

Rezultatet e 8-mujorit

Bankat, 105 milionë euro fitime

Fitimi i sistemit bankar shqiptar u rrit sërish gjatë muajit gusht, duke arritur në rreth...

Çfarë pritet të ndodhë

FMN optimiste për rritjen ekonomike në 2018

Fondi Monetar Ndërkombëtar është më optimist për rritjen ekonomike të Shqipërisë këtë vit. Nga 3.7%...

Kursi i këmbimit

Euro drejt 125 lekëve

Leku vazhdoi edhe të martën forcimin në kursin e këmbimit me euron. Sipas Bankës së...

Prezantohet studimi

Hekurudha Durrës –Pogradec do të rehabilitohet

Qeveria shqiptare prezantoi të martën studimin e realizueshmërisë për rehabilitimin e linjës hekurudhore Durrës –...

Shitja e “Telekom Albania”

Rama: Bizneset serbe jo të mirëpritura në sektor strategjik

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur interesit të medias lidhur me refuzimin e qeverisë për...

Shqipëria është mbrapa

Si na konkuron rajoni për investime të huaja

Në vitet e fundit, investimet e huaja direkte kanë arritur vlera rekord, në kufijtë e...

Detajet

Blerja e ‘Telekom Albania’/ Vuçiç nuk heq dorë: Do flas me Ramën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se do të bisedojë me kryeministrin Edi Rama sa i...

Kursim dhe më pak ndotje

Makinat elektrike, kosto 150 lekë për 100 km

Në kushtet e një presioni në rritje për të ulur ndotjen e mjedisit, e ardhmja...

Miti që duhet thyer

Teknologjia nuk i pakëson vendet e punës

Nga David Ricardo te Karl Marx e deri te John Maynard Keynes: ndikimi i inovacionit...