MENU
klinika
Përdorim modest

Vetëm 7.7% e bizneseve në tregti elektronike

Por AKEP vendos rregulla të reja

Trafiku ndërkombëtar, “minierë ari” për operatorët

Autoriteti i Komunikimeve Elektronike dhe Postare ka vendosur që në vazhdim operatorët celularë në Shqipëri...

Problemi i tregut për fermerët

Vetëm këtë vit, 40 aplikime për pika grumbullimi

Vetëm këtë vit, 40 sipërmarrje kanë aplikuar për të ngritur pika grumbullimi përmes skemave të...

Gjiknuri: “Rriti” bizneset

TAP ka sjellë para dhe… eksperiencë

Gazjellësi Trans Adriatik ka rritur ekspertizën e ndërmarrjeve nënkontraktore shqiptare. Ministri i Energjisë dhe Infrasturkturës,...

Edhe kërkesa në rritje

Lehtësohet më tej kredia për individët

Bankat lehtësuan më shumë kreditimin e individëve në tremujorin e tretë të vitit. Sipas Vrojtimit...

Rriten shpenzimet për 2019

100 milionë euro për rimbursim barnash

Vitin e ardhshëm, qeveria shqiptare do të shpenzojë shifrën rekord të 100 milionë eurove për...

Favorit konsorciumi Kastrati- T.M.D Systems

Hapet gara për aeroportin e Kukësit

Qeveria shqiptare ka hapur zyrtarisht garën për dhënien me koncesion të Aeroportit të Kukësit. Afati...

Kursi i këmbimit

Bie euro, forcohet dollari

Euro ra sërish të enjten në kursin e këmbimit me lekun. Sipas Bankës së Shqipërisë,...

Reforma pa rezultate

65% e ujit të pijshëm nuk paguhet

Reforma në sektorin e ujit nuk po jep ende rezultate domethënëse. Sipas të dhënave nga...

Analiza buxhetore

Buxheti 2017/ Ahmetaj: GDP-ja është rritur me 3.84%

Ministri i Financave dhe Ekonomisë, Arben Ahmetaj, deklaroi nga foltorja e parlamentit për qëndrueshmërinë ekonomike,...

S’ka më projekte të reja

PPP-të marrin fund me rrugën Orikum-Dukat

Projekti i rrugës Orikum-Dukat do t’i japë fund të ashtuquajturës “Platforma 1 miliard euro”, si...

Ja sa arrijnë në prill 2019

Rritja e pagave për mjekët, mësuesët dhe ushtarakët

Në prezantimin e projektbuxhetit 2019, kryeministri Edi Rama njoftoi rritjen e pagave në shëndetësi arsim,...