MENU
klinika
Programi i rindërtimit/ "Buxheti 2020, vendim i duhur"

FMN: Rritja ekonomike do t’i kthehet nivelit potencial

Dy ndërhyrjet e Financës

Më shumë tregti, më pak kosto

Qeveria parashikon të bëjë dy ndërhyrje kryesore në tre vitet e ardhshme të cilat synojnë...

Muaji i 6 me ritëm të dobët

Alarm për ekonominë/ Bie konsumi në SHBA

Konsumatorët amerikanë ngadalësuan hapin e blerjeve gjatë muajit janar të këtij viti. Të dhënat zyrtare...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 15 Shkurt 2020

Monedha e eurozonës, për këtë ditë të shtunë, kap vlerën e 121.80 lekëve. Dollari amerikan,...

Merret vendimi

Rritja me 200 lekë e tarifave të kompanive celulare?

Rritja me 200 lekë e tarifave të paketave të kompanive celulare në Shqipëri, do të...

Rritet vlera e pronës

Ligji i ri për taksën e pasurisë

Pavarësisht se po bëhen dy vjet nga hyrja në fuqi e ligjit për taksimin e...

Kush do e mbulojë fondin?

Miratohet vendimi/ 10.5 milionë lekë shpronësime

Këshilli i Ministrave ka miratuar vendimin për shpronësimin, për interes publik, të pronarëve të pasurive...

Synimi i 2020-ës

Ish-të përndjekurit politik/ Buxheti i 2019 ndau 1.15 mld lekë

Shpenzimet për kompensimin e ish-të përndjekurve politikë, për periudhën janar-nëntor të vitit 2019, u realizuan...

Fitimi i parë pas 6 javësh

CNBC/ Stabilizohen çmimet e naftës

Çmimet e naftës paraqiten të qëndrueshme këtë të Premte, pasi u mor fitimi i parë...

Eksperti sqaron detajet

Vende pune/ Çfarë risi sjell ligji i ri në Gjermani?

Këshilltari i emigracionit nga organizata “Plan B” në Esen, Blerian Kushta, shpjegon ndryshimet që do...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 14 Shkurt 2020

Këtë fillim fundjave, monedha e eurozonës kap vlerën e 121.70 lekëve. Dollari amerikan, ka ndryshim...

Nëse nuk zbatohen rregullat...

Pastrimi i parave/ BE ‘qorton’ 8 shtete

Komisioni Europian ka dërguar paralajmërime ligjore për Qipron, Portugalinë, Holandën dhe pesë shtete të tjera...