MENU
klinika
Dalin shifrat

Sa grante, hua dhe donacione u dhanë për rindërtim?

Shitjet bien me 92%

COVID-19 “shkatërron” tregun e makinave

Shitjet e makinave për pasagjerë në Kinë ranë me 92% deri më tani për muajin...

Çfarë po ndodh me SHBA dhe Kinën?

Rriten shkëmbimet tregtare me Kosovën dhe Gjermaninë

Instituti i Statistikave, INSTAT, ka publikuar një raport mbi tregtinë e jashtme, për periudhën janar...

Tre herë në javë drejt Hamburgut

Albawings/ Shpeshton fluturimet ajrore drejt Gjermanisë

Kompania shqiptare Albawings do të fillojë operimin e fluturimeve tashmë edhe nga/drejt Aeroportit të Hamburgut,...

BBC/ Raporti i "ashpër" i JP Morgan

Ekonomistët paralajmërojnë ndryshimin katastrofik të klimës

“Jeta e njeriut mund të kërcënohet nga ndryshimi i klimës”, kanë paralajmëruar ekonomistët në JP...

BBC/ IATA: Do të jetë vit i vështirë

Linjat ajrore humbasin gati 30 miliardë dollarë

Linjat ajrore do të humbasin 29.3 miliardë dollarë të ardhurave këtë vit për shkak të...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 21 Shkurt 2020

Euro kap sot vlerën e 121.90 lekëve. Dollari amerikan, ka rritur vlerën e tij, duke...

Çfarë çështjesh përfshin?

Shqipëria nënshkruan protokollin e bashkëpunimit me Çekinë

Protokolli i Sesionit të 6-të të grupit të përbashkët të punës për bashkëpunim ekonomik mes...

The New York Times

Qytetet e pasura po bëhen…akoma më të pasura?

Edhe me zgjerimin e pabarazisë gjeografike, aktiviteti ekonomik është më pak i përqendruar në disa...

Rriten rezervat, nga 1.2 ton në 2.5

Banka e Shqipërisë bleu 300 kg ar

Pasi rriti rezervat e arit me 82% në 6 muaj, e pasi ndaloi hapin e...

Daily Mail/ Paralajmërojnë ekspertët

GDP-ja botërore do të ulet me 850 mld paund

Ekonomia botërore mund të përballet me një rënie prej 850 miliardë paundësh nëse koronavirusi vdekjeprurës...

Elementet më të larta të sigurisë

Futet në qarkullim kartmonedha e re 20 paund

Banka e Anglisë është shprehur 20 paundi i ri i cili ka hyrë në qarkullim...