MENU
klinika
BBC/ Raporti i "ashpër" i JP Morgan

Ekonomistët paralajmërojnë ndryshimin katastrofik të klimës

BBC/ IATA: Do të jetë vit i vështirë

Linjat ajrore humbasin gati 30 miliardë dollarë

Linjat ajrore do të humbasin 29.3 miliardë dollarë të ardhurave këtë vit për shkak të...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 21 Shkurt 2020

Euro kap sot vlerën e 121.90 lekëve. Dollari amerikan, ka rritur vlerën e tij, duke...

Çfarë çështjesh përfshin?

Shqipëria nënshkruan protokollin e bashkëpunimit me Çekinë

Protokolli i Sesionit të 6-të të grupit të përbashkët të punës për bashkëpunim ekonomik mes...

The New York Times

Qytetet e pasura po bëhen…akoma më të pasura?

Edhe me zgjerimin e pabarazisë gjeografike, aktiviteti ekonomik është më pak i përqendruar në disa...

Rriten rezervat, nga 1.2 ton në 2.5

Banka e Shqipërisë bleu 300 kg ar

Pasi rriti rezervat e arit me 82% në 6 muaj, e pasi ndaloi hapin e...

Daily Mail/ Paralajmërojnë ekspertët

GDP-ja botërore do të ulet me 850 mld paund

Ekonomia botërore mund të përballet me një rënie prej 850 miliardë paundësh nëse koronavirusi vdekjeprurës...

Elementet më të larta të sigurisë

Futet në qarkullim kartmonedha e re 20 paund

Banka e Anglisë është shprehur 20 paundi i ri i cili ka hyrë në qarkullim...

Si e shpjegon Ministria e Financave?

Nga buxheti i 2019-ës mungojnë 216 mln euro

Buxhetit të shtetit për vitin 2019 i mungojnë rreth 216 milionë euro, për shkak të...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 20 Shkurt 2020

Monedha e eurozonës, gjendet sot në vlerën e 121.80 lekëve. Dollari amerikan, këtë të martë...

"Mënyra më e mirë për rindërtimin"

Donacionet/ Ekspertët: Të mos rritet borxhi publik

Ndihma që vendet e Bashkimit Europian dhanë për Shqipërinë në konferencën e Donatorëve me 17...

Nis puna në Kinë

Qytetet industriale heqin barrierat dhe rinisin prodhimin

Qendrat e mëdha të manifakturës në Kinë kanë nisur të lejojnë lëvizjen e punëtorëve dhe...