MENU
klinika
Përfiton nga kaosi

Arabia blen 1 mld dollarë aksione në kompanitë e naftës evropiane

COVID-19/ Tre vendimet e BSH

Nga ulja e pagave tek heqja e pagesës për E-Banking

Për shkak të situatës së krijuar nga Covid-19 në vendin tonë, Këshilli mbikqyrës i Bankës...

Oxfam, pasojat e koronavirusit në ekonomi

”Rritje e varfërisë globale deri në gjysmë miliardë banorë”

Pasojat që koronavirusi do të shkaktojë në ekonomi pritet që të rrisin varfërinë globale deri...

Nga Irena Beiraj

Ulini shpatat ndaj biznesit, vetëm një rrugëdalje: Ta ndihmoni atë

Nga Irena Beqiraj Sot ka vetëm një moto e cila po drejton vendimarrjet e gjithë...

Çfarë e pret ekonominë shqiptare?

Banka Botërore: Shqipëria në recesion këtë vit

Banka Botërore ka publikuar këtë të enjte raportin periodik të pranverës për vendet e Europës...

Hapi i radhës së aleatëve

OPEC/ Nafta ‘pret’ zgjidhje!

Prodhuesit kryesorë të naftës së papërpunuar do të mbajnë të enjten një telekonferencë të rëndësishme...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 9 prill 2020

Euro nuk ka pësuar rritje nga dita e djeshme, duke u këmbyer sot me 127.30...

Dhoma Amerikane e Tregtisë letër drejtuar Qeverisë

Cilat janë 4 propozimet mbi planin e masave ekonomike?

Dhomës Amerikane të Tregtisë i ka drejtuar kryeministrit Edi Rama një letër mbi Planin e...

Plani i Trump për biznesin e vogël

COVID-19 ka goditur po aq fortë sa Lufta e Dytë Botërore

Ekonomia franceze po përjeton tkurrjen më të madhe që ka pësuar ndonjëherë që nga Lufta...

Situatë kalimtare?

Rritet inflacionin, shtrenjtohen vetëm ushqimet

Kriza e koronavirusit ka dhënë një efekt të menjëhershëm në rritjen e çmimeve të konsumit....

Udhëtimi me avion në krizë

“Më pak zgjedhje dhe tarifa më të larta pas krizës së COVID-19”

Trafiku i linjës ajrore ka rënë në mënyrë drastike dhe me siguri nuk do ta...

Frika nga koronavirusi

Çfarë na shtyn të bëjmë blerje masive?

Në Shtetet e Bashkuara, i quajnë atë blerje në panik e sipër. Është dukuria, që...