MENU
klinika
INSTAT/ Çfarë ndodhi me eksportet në 2019?

Lëndët djegëse dhe energjia/ Grumbulluan mbi 200 mld lekë

Roli i Zogut, Enverit dhe demokracisë

Kush i la pa tokë shqiptarët?

Nga Aurenc Bebja*, Francë-17 Janar 2020 “Le Figaro”, një gazetë e përditshme franceze, të hënën...

Bie çmimi

Hec-et private/ Sa do blihet energjia?

Çmimi vjetor i blerjes së energjisë elektrike, që do t’u paguhet prodhuesve ekzistues me përparësi...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 17 Janar 2020

Këtë të enjte, euro ka pësuar një ulje të lehtë të vlerës duke shkuar në...

Kjo nismë pritet të sjellë 40 mln dollarë

Rivlerësimi i pasurisë/ Shtyhet fillimi i procesit

Procesi i rivlerësimit të pasurisë me tatimin 3%, nga 15% që ishte më parë, duhet...

Paguhen pak

Punë dhe në fundjavë, shqiptarët të pakënaqur

EP&Partners Consultancy kreu një sondazh mbi shkallën e kënaqësisë që marrin shqiptarët nga puna. Pjesë...

Si do të veprohet?

Projektet që do ‘eleminojnë’ pagesat cash

Shqipëria vazhdon të ndjekë metodën klasike përsa i përket pagesave duke u dalluar për një...

Të dhënat shqetësuese të Raportit

“Word Vizion”/ Tërmeti goditi të varfërit

Gjithkush është njohur me pasojat që solli tërmeti i 26 Nëntorit në Durrës, Thumanë, por...

Reforma Agrare e Enver Hoxhës

“Ëndrra e vjetër e fshatarit për të patur tokën e tij”

E shkuara mbart sekrete që mund të dominojnë të ardhmen dhe do të ishte shumë...

A ka më vite të arta për ekonominë?

Gjermania ka rënë në gjumë

Sigurisht që Gjermania do të shënojë rritje ekonomike edhe këtë vit, por çështja qëndron tek...

Jo më pagesa me para cash?

“Politika monetare e BSH e ka dhënë efektin”

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë, Gent Sejko, ishte i pranishëm në Forumin dyditor të vendeve...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 16 Janar 2020

Këtë të enjte, euro ka pësuar një rritje të lehtë të vlerës duke shkuar në...