MENU
klinika
Java më e keqe

Koronavirus “nuk tregon mëshirë” për tregjet globale

Ndërkohë kredia për biznesin..

Kredia për ekonominë/ 2 mld më pak nga Dhjetor 2019

Kredia pësoi një rënie të lehtë gjatë muajit janar, megjithatë ngelet në ritme pozitive të...

Lajme të mira per import-eksportet

Porti i Durrësit përpunoi 304 mijë ton mallra

Gjatë muajit janar 2020 në kalatat e portit të Durrësit janë përpunuar 304 mijë tonë...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 02 Mars 2020

Euro qëndron sërish në të njëjtën vlerë këtë të hënë, duke u këmbyer kështu me...

Shqipëria gati për amnisti të përgjithshme

“Deklaroni asetet, paratë në bankë”

Shqipëria do të shpallë një amnisti të përgjithshme për legalizimin e kapitaleve. Kjo u paralajmërua...

Deutsche Welle/ Efektet në ekonomi

Do të perëndojë globalizimi nga një virus?

Virusi Corona ka potencialin të gjunjëzojë ekonominë botërore. Ekspertët llogarisin me efekte të rënda në...

"Ekonomia italiane ka qënë në rrugë të keqe"

BBC/ “Këtë goditje nuk e solli COVID-19”

Italia ishte vendi i parë evropian që raportoi një rritje të madhe në rastet e...

Punësimi është i mundur vetëm...

Gjermania nga sot hap dyert për punëtorët e kualifikuar

Nga 1 marsi në Gjermani ka hyrë në fuqi Ligji për Fuqinë Punëtore të Kualifikuar,...

Rezultati

Rritja e çmimeve/ Tatimet “sulen” drejt farmacive

Tatimet njofton se kanë kryer kontrolle blic në biznesin farmaceutik. “Pas shqetësimeve të fundit të...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 01 Mars 2020

Euro ka pësuar një ndryshim të lehtë duke u këmbyer kështu me 122.30 lekë. Dollari...

Nga papunësia tek hendeku gjinor

Deri ku ka arritur Ballkani Perëndimor?

-Rritja dhe punësimi: Të gjashtë vendet tashmë po rritin përpjekjet e bashkëpunimit ndërsa kërkojnë të...

CNBC/ "Themeli i luftës është ekonomia"

“Me apo pa koronavirus, Kina do tejkalojë SHBA”

Drejtori i Përgjithshëm i Tesla dhe SpaceX Elon Musk parashikuan të Premten se ekonomia kineze...