MENU
klinika
Po eksportet?

Shqipëria eksporton 35 mld lekë ushqime

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 20 Janar 2020

Këtë fillim jave, monedha e eurozonës ka qëndruar stabël në nivelin e 122.40 lekëve. Dollari...

Po ndjek rrugën e Huawei

ZTE/ Prodhuesi kinez ka një plan për rrjetin 5G

ZTE, një prodhues kinez i pajisjeve të telekomit, filloi hedhjen e një oferte aksionesh private...

Qeveria ndërpret subvencionet

Bie shitja e makinave në Kinë

Shitjet e makinave në Kinë ranë me 8% vitin e kaluar duke arritur në 26...

JPMorgan Chase thyen rekordin

Raportimet e Bankave të mëdha Amerikane për 2019-ën

Bankat e mëdha Amerikane raportuan fitimet e tyre për vitin 2019. JPMorgan Chase raportoi nje...

Thelbësore në industrinë e financës

BlackRock vendos klimën në ‘zemër’ të strtegjisë së tij

BlackRock njoftoi se do të vendoste ndryshimet klimatike dhe vetë-qëndrueshmërinë në zemër të strategjisë së...

"Mundësi për të qënë më mirë"

Boeing/ Viti 2019 ishte më i keqi

I goditur fort nga mos-lejim fluturimi i avionit të tij 737 MAX, Boeing konfirmoi se...

Kushte favorizuese nga bankat

Kreditë me probleme/ Niveli më i ulët në 2019

Kreditë me probleme, një tregues i rëndësishëm për mundësinë e kreditimit, kanë rënë më pak...

'Tkurren' eksportet

Ekonomia e Gjermanisë/ Fajin e kanë tenionet globale

Tensionet e tregtisë globale ishin një pjesë për tu fajsuar për sa i përket rritjes...

Në fazë diskutimesh me Geely

Paralajmërimi surprizë për Aston Martin

Çmimi i aksioneve të Aston Martin ruajti pjesën më të madhe të të ardhurave që...

Duan pije alkoolike të gazuara

Amerikanë nuk preferojnë më verë

Një raport mbi zakonet e pijes në Shtetet e Bashkuara nga IWSR, i cili analizon...

Zemërohet British Airways

Qeveria britanike ‘shpëton’ Flybe

Qeveria Britanike bëri bashkë një plan shpëtimi për Flybe, një kompani ajërore që ofron shërbimet...