MENU
klinika
Dekret të posaçëm për ekonominë

Sa është dëmi që COVID-19 i ka shkaktuar Italisë?

Nga tregtia tek hotelet

Mbi 5800 pronarë u vendosin drynin bizneseve

Gjatë vitit 2019, 5882 biznese në të gjithë vendin ulën “qepenat” duke u çregjistuar nga...

Dëmtohen kursimtarët dhe pensionistët

BBC/ Tregjet “u dhanë lamtumirën” $200 miliardë

Indeksi i aksioneve FTSE 100 i Londrës ka jetuar një nga javët e tij më...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 29 Shkurt 2020

Euro ka pësuar një ndryshim të lehtë duke u këmbyer kështu me 122.80 lekë. Dollari amerikan,...

"Program social, jo kompesimi"

Rindërtimi/ Kush përfiton dhe kush jo?

“Programi i Rindërtimit është një program social dhe jo një program kompensimi”. Kjo u theksua...

Si do përballohet ulja e çmimit të aksioneve?

BBC/ Virusi “ngrin” aeroportet britanike

Pronari i British Airways IAG ka paralajmëruar se prenotimet në vitin 2020 do të goditen...

Prezantohet projekti i Rindërtimit

“Grantet për qytetarët, në bazë të dëmtimit të banesës”

Ministri i Shtetit për Rindërtim, Arben Ahmetaj teksa ka prezantuar projektin e Rindërtimit, deklaroi se...

Nga The New York Times

Bursat “dridhen” përballë koronavirus

Washington-Përhapja globale e koronavirusit vdekjeprurës po paraqet një provë të rëndësishme ekonomike për Presidentin Trump,...

Nga lufta tregtare tek ulja e prodhimit

CNBC/ Çfarë e pret ekonominë globale?

Rritja ekonomike globale ka të ngjarë të jetë më e keqja këtë vit që nga...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 28 Shkurt 2020

Euro ka pësuar një ndryshim të lehtë duke u këmbyer kështu me 122.10 lekë. Dollari...

Koronavirusi nuk kursen miliarderët

Njerëzit më të pasur në botë humbasin 139 mld dollarë në ditë

Rënia e tregjeve për shkak të koronavirusit uli ndjeshëm pasurinë totale të 500 njerëzve më...

Shmangin abuzimet

Prodhimi i verës/ Kritere të reja për tregtimin

Qeveria parashikon mbështetjen e industrisë së prodhimit të verës në vend, përmes vendosjes së kritereve...