MENU
klinika
Nga shpërblimet deri te ndëshkimet

7 ndryshime/ Administrata publike me paga të reja

Rimëkëmbja energjetike

Projekti i BB duhet të mbyllej në nëntor, por pritet të shtyhet

Në nëntor të këtij viti duhej të mbyllej projekti i Bankës Botërore për rimëkëmbjen energjetike,...

Tregu valutor

Paundi mbyll javën me rënie, Euro dhe Dollari të paqëndrueshëm

Kjo javë ka regjistruar luhatje të shpeshta tek të gjitha valutat e huaja. Monedha e...

"Nuk zbatohen kontratat"

Klima e biznesit, KE kritika Shqipërisë

Në raportin e publikuar sëfundmi, Komisioni Evropian ka shprehur rezerva në lidhje me klimën e...

Shqetësimet e konsumatorëve

Pjepri me substanca kancerogjene? AKU: Jo alarm

Niveli i lejuar i nitrateve tek pjepri është 90 miligramë për kilogramë. Por në të...

Banka e Shqipërisë

Fluksi i turistëve forcon pozitat e lekut

Në mesin e muajit korrik, që shënon kulmin e sezonit turistik, dhe fluksin e shtuar...

Paradoksi

Ulet numri i bagëtive, rriten prodhimet blegtorale

Ndonëse numri i bagëtive shënoi rënie në 2018-n, e kundërta ka ndodhur me qumështin dhe...

Klima e biznesit

DASH: Problemet që hasin investitorët në Shqipëri!

Departamenti i Shtetit Amerikan, DASH ka publikuar raportin për klimën e investimeve në Shqipëri. DASH...

Raporti

Shqipëria me remitancat më të ulëta në rajon për 2018

Remitancat e dërguara nga punëtorët që jetojnë jashtë, drejt familjeve të tyre në atdhe, është...

Ndryshojnë rregullat

Ndihma ekonomike, hiqet tavani 8 mijë lekë/muaj

Ndryshojnë rregullat dhe procedurat për dhënien e ndihmës ekonomike. Asistenca sociale nuk do të jepet...

Shqiptarët të pakënaqur

Barometeri i Ballkanit: Vetëm 22 përqind shprehen pozitivë

Më shumë se gjysma e familjeve shqiptare janë të pakënaqura me gjendjen e tyre financiare....

Specialistët në terren

Kadastra Durrës fluks regjistrimesh

Dy institucione të rëndësishme si ALUIZNI dhe Hipoteka në Durrës janë në fazë ristrukturimi dhe...