MENU
klinika
Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 27 Janar 2020

Charles: Në qendër natyrën

“Bota po digjet, duhet një model i ri ekonomik”

Trashëgimtari i fronit britanik dhe ambientalisti, Princi Charles, teksa fliste për CNN hodhi një sfidë...

Ndërtimi i dy korsive

Bybass i Fierit/ Punimet ndalojnë qarkullimin deri në…

Punimet për ndërtimin e bypass-it të Fierit janë drejt përfundimit në të gjithë gjatësinë e...

Përfitimet e Bullgarisë

Së shpejti euro do të jetë monedha zyrtare

Bullgaria planifikon të futet në dhomën e “pritjes” së zonës euro këtë verë dhe mund...

Ahmetaj: Afat 30 ditë

Platforma online për rindërtimin e banesave

Ministri për Rindërtimin, Arben Ahmetaj, prezantoi platformën e aplikimit online për qytetarët që përfitojnë nga...

Shkaku kryesor?

Bie kërkesa për kreditë e shtëpive

Bankat e nivelit të dytë në vend, raportuan rënie të kërkesës për kredi shtëpie në...

Ky biznes mund të ketë fitime

Coronavirus/ ‘Godet’ ekonominë globale?

Kina është duke luftuar me një virus të ri që tashmë ka vrarë më shumë...

Kursi

Bursa dhe këmbimi valutor, 26 Janar 2020

Euro qëndron stabël në vlerën e 122.20 lekëve. Dollari amerikan, mbërrin në vlerën e 110.80...

Çfarë plani ka?

SHBA sytë nga Britania e Madhe

Shtetet e Bashkuara dëshirojnë të bien dakord për një marrëveshje tregtare pas Brexitit me Mbretërinë...

Lidh dy rrugë nacionale

FSHZH/ Çfarë synon investimi i rradhës?

Fondi Shqiptar i Zhvillimit (FSHZH) vijon punimet me ritme të përshpejtuara për “Rikonstruksionin e rrugës...

Fajin e kanë kolegët

Vetëm 39% e shqiptarëve punojnë me qejf

Vetëm 39% e punonjësve në Shqipëri ndjehen të angazhuar në punë, ndërsa 61% e tyre...

Zjarri i tretë 'më i shtrenjtë'

Toka e Australisë u dogj, por bizneset nuk duan t’ia dinë

Kjo nuk i ka ndalur shefat të përgatiten për katastrofën tjetër të pashmangshme. Me shumicën...