MENU
klinika
Siguria ushqimore

AKU vendos 3 milionë lekë gjoba

Stoku sipas ministrive

Borxhet e prapambetura arrijnë në 6.1 miliardë lekë

Ministria e Financave bën të ditur se stoku i detyrimeve të papambetura karrin vetëm nga...

Vlerësime pozitive nga Banka Botërore

Bordi i Mbikëqyrjes Publike bëhet pjesë e Task Force të IFIAR

Bordi i Mbikëqyrjes Publike (BMP) pas vlerësimeve të Bankës Botërore zgjodh si anëtar i Task...

Rikualifikimi i sheshit 'Italia'

Pronat/ Qeveria çel fondin 107 milionë lekë

Qeveria miraton fondin për shpronësimin, për interes publik, të pronarëve të pasurive të paluajtshme, pronë...

Rritet huadhënia

Bankat lëshojnë dorën me kreditë

Bankat duket se kanë nisur të lehtësojnë kushtet për kredimin e ekonomisë. Ky është një...

Shkurtohet me 35 minuta rruga për Vlorë

Bypassi i Fierit/ Krahu tjetër hapet në nëntor

Nis qarkullimi i automjeteve në njërin aks të Bypassit të Fierit. Rruga për në Vlorë...

Drejtoria e ASHK-së firmosi

Pallati i ndërtuar në 2002 pajiset me hipotekë

Shumë afër qendrës së Tiranës, në njësinë nr.10, Drejtoria e ASHK-së, Tirana Jug ka finalizuar...

Biznesi ankohet te ministri

Shalsi: Gjoba të padrejta e fatura të pashlyera

Rreth 78 ankesa të bizneseve janë depozituar apo janë trajtuar nga Ministria e Shtetit për...

Përplasja tregtare mes shqiptarëve

Ministri njofton autoritetet: Po s`tërhoqët tarifat, do veprojmë!

Sipas asaj që njoftojnë mediat kosovare, Ministri i Tregtisë dhe Industrisë në vend, Endrit Shala,...

Unaza bujqësore

FSHZH: Projekti përfundon vitin e ardhshëm

Fondi Shqiptar i Zhvillimit ka publikuar informacione dhe imazhe lidhur me ecurinë e punimeve ne...

Raporti i INSTAT

Rritet numri i pasagjerëve që udhëtojnë nga ajri me 13.9%

Instituti i Statistikave publikoi shifrat mbi ecurinë e transportit për muajin maj. Sipas të dhënave...

Të ardhurat nga taksa

Shtohen lejet e ndërtimit rriten me 58 %

Të ardhurat nga taksa e ndikimit në infrastrukturë janë rritur thuajse në të gjtihë bashkitë...