MENU
klinika
Nga Project Syndicate

Xhorxh Bush e la botën më të mirë seç e gjeti…

Arsyet

Pse do të largohet Katari nga OPEC-u?

Katari do të tërhiqet nga Organizata e Vendeve Eksportuese të Naftës (OPEC). Kështu njoftoi të...

"Jelekët e verdhë"

Video/ Protestuesi rrihet brutalisht nga oficerët francezë

Për ditë me radhë francezët kanë organizuar protesta kundër epokës “Macron”, dhe rritjes së çmimit...

Fund luftës tregtare

Më në fund, Trump bën paqe me Xi Jinping

Zyrtarët në Shtëpinë e Bardhë kanë deklaruar se presidenti amerikan Donald Trump dhe homologu kinez...

Shkaku: Trazirat e vazhdueshme

Makron mund të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme

Presidenti Emmanuel Macron po mendon të shpallë gjendjen e jashtëzakonshme pasi u takua me shefat...

Brexit

Po nëse nuk miratohet marrëveshja?

Ministri i kabinetit britanik, Michael Gove, ka thënë se po e mbështet marrëveshjen e Brexit...

Pse çështja nuk u trajtua në samitin e G20?

Rasti Khashoggi/ Erdogan kërkon ekstradimin e të dyshuarve

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan ka kërkuar që Arabia Saudite të ekstradojë të dyshuarit...

Nga Project Syndicate

Pse Afrika ndihet “e mënjanuar” në G20?

Megjithëse G20 ka bërë disa përpjekje vitet e fundit, ende nuk i ka përfshirë afrikanët...

Nga New York Times

Trump tërhiqet nga marrëveshja me Kanadanë dhe Meksikën?

Presidenti Trump ka shprehur qartë synimin e tij të shtunën për të tërhequr Shtetet e...

Albert Çaçi

Rreziqet që vijnë nga Azovi

Anulimi i takimit të djeshëm zyrtar midis Trump dhe Putin në Buenos Aires dëshmoi se...

Detajet

Kinë-SHBA/ Marrëveshje për pezullim 90-ditor të tarifave tregtare

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump dhe homologu i tij kinez, Xi Jinping, kanë rënë dakord...

Profil

Xhorxh H.W. Bush ishte Presidenti i 41-të i Shteteve të Bashkuara, një nga politikanët më...