MENU
klinika
Flet edhe për rastin e parë të koronavirusit

Erdogan: Nëse sulmohemi në Siri, do të kundërpërgjigjemi ashpër…

A do ta ndihmojë aleanca Erdoganin?

“Asnjë aleat tjetër i NATO-s nuk ka vuajtur më shumë se Turqia”

Presidenti i Turqisë të hënën u bëri thirrje anëtarëve të NATO-s të mbështesin Turqinë në...

Pas krizës financiare e asaj të refugjatëve

Ky është testi i radhës! Si ta kalojë Evropa?

Duket se kjo ndodh gjithmonë. Sapo udhëheqësit e rinj të Bashkimit Evropian marrin postet në...

Nga The Guardian

Krahas koronavirusit, shqetësimi tjetër i BE-së është Polonia!

Britania nuk është vendi i vetëm që preket nga Brexit. Vendimi i saj për të...

Nga The New York Times

Trump, i paaftë për të luftuar koronavirusin!

Koronavirusi nuk është më vetëm një krizë e shëndetit publik që shpejt mund të shndërrohet...

Vendimi i fundit i hapi rrugën...

Putin, në pushtet deri kur të shkojë 84 vjeç?!

Vladimir Putin duket se ka “vënë gjithçka në vijë”, për të qëndruar president i Rusisë...

Sërish asnjë marrëveshje

Pse Erdogan nuk ra dakord me BE-në?

Presidenti turk kërkon më shumë solidaritet prej NATO-s. Ndërsa mes tij dhe BE-së ka mosmarrëveshje....

Rreziku nga koronavirusi

Amerikën e paralajmëruan dhe ajo sërish nuk u përgatit…

Administrata Trump ka pasur gati tre muaj për të vëzhguar përhapjen e koronavirusit dhe për...

Gjermania do të ndryshojë...

‘Pasardhësi i Merkelit’, mik i Rusisë dhe Kinës?

Angela Merkel duhet të largohet së shpejti”, shkruante The Economist muajin e kaluar. “Angela Merkel...

Ai është peng i ideologjisë...

Spiunazhi është fuqia dhe “burgu” i Putinit!

Gjatë dy dekadave në pushtet, ambicia thelbësore e Vladimir Putin ka qenë të përfundojë atë...

Rëndësia për kontinentin

Si do të dukej Evropa pa Turqinë?!

Pa Turqinë, Evropa në planin afatgjatë ndoshta nuk do të funksionojë. Ideja e Turqisë si...

Nga The Guardian

Kina është sëmurë por jo vetëm nga koronavirusi!

Në Kinë, njerëzit nga qyteti i Wuhan quhen me shaka si “zogj me nëntë kokë”...