MENU
klinika
Partnerë dhe rivalë

Evropa, “naive” me Kinën!

Dhe kjo nuk është hera e parë

Turqia dërgon aeroplanin me ndihma mjekësore në Amerikë

Një aeroplan i ushtrisë turke me furnizime mjekësore zbarkoi të premtën në SHBA për herë...

Pas kryeministrit

Një tjetër ministër rus rezulton pozitiv me COVID-19

Një tjetër ministër rus ka rezultuar pozitiv me koronavirus. Bëhet fjalë për ministrin e Ndërtimit,...

Protestat e 1 Majit

Dhjetëra të arrestuar gjatë tubimeve në Stamboll dhe Ankara

Të paktën 42 persona u arrestuan sot në Stamboll dhe Ankara në përpjekjen për të...

"Do të kemi diçka për të thënë..."

Rishfaqja në publik e Kim Jong Un, Trump rezervohet në komente

Presidenti Donald Trump nuk pranoi të komentojë të premten mbi një raport të agjencisë shtetërore...

"Kim bëri daljen e parë në publik"

Media shtetërore e Koresë së Veriut shuan heshtjen

Media shtetërore e Koresë së Veriut raportoi se Kim Jong Un bëri daljen e parë...

Editoriali i The Guardian

BE dhe COVID-19: Më mirë vonë se kurrë!

Të paktën shtatë javë pasi Organizata Botërore e Shëndetit konfirmoi pandeminë, Evropa mbetet në frontin...

Nga Project Syndicate

Nga kjo krizë do të dalim si në vitin 1945 apo si në 2010?

Presidenti amerikan Donald Trump sugjeroi që injektimi i tyre me dezinfektues shtëpiak mund të kurojë...

New York Times jep arsyet

I zhdukur për 19 ditë! Mos vallë Kim Jong-un po e bën me qëllim?

Kanë kaluar nëntëmbëdhjetë ditë pasi lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-un u pa në...

"Qetësia para stuhisë"

Problemet e vërteta të Macron-it nisin tani!

Sot u bënë 3 muaj mbyllur në apartamentin tim në katin e pestë në Paris....

Jo vetëm probleme ekonomike

Koronavirusi ka krijuar krizë edhe në kufijtë e Evropës!

Për Evropën, problemet e brendshme ekonomike e krijuar nga koronavirusi përzihet me problemet e jashtme...

Editorial i The Washington Post

Si strategjia e Kinës po funksionon me BE-në…

Përpjekjet e Kinës për t’iu shmangur përgjegjësisë për pandeminë koronavirus përmes një fushate propagandistike globale...