MENU
klinika
Trupat turke në Libi

Një tjetër qëllim/ Çfarë i bashkon Greqinë, Izraelin dhe Qipron?

Nga REL

Turqia dëbon 150 luftëtarë të huaj

Autoritetet turke kanë deportuar 150 luftëtarë të huaj në vendet e tyre të origjinës, që...

"Askush nuk duhet të jetë i lirë nga hetimet'

Ambasadori amerikan: Luftimi i korrupsionit është detyrë e…

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, përmes një postimi në Twitter ka se korrupsioni është...

Pompeo tregon të vërtetën

“Irakianët festojnë mungesën e gjeneralit Soleimani”

Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo, tha se irakianët po festojnë pas vrasjes së mbrëmshme...

"Vepruam të ndalonim luftën, jo ta fillonim..."

Vrasja e gjeneralit iranian, reagon Donald Trump

Presidenti i Shteteve të Bashkuara Donald Trump tha sot se gjenerali iranian u vra për...

"250 mijë refugjatë janë nisur drejt..."

Emigrantët ‘pushtojnë’ Turqinë

Presidenti i Republikës së Turqisë, Recep Tayyip Erdogan deklaroi se rreth 250 000 refugjatë po...

Marrëveshja me Libinë

Greqia ‘kërcënon’ Turqinë: Mos e kaloni vijën e kuqe!

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis ka ripërsëritur kritikat e tij për veprimtarinë e Turqisë në Egje...

Kundërshtojnë veprimin e amerikanëve

Vrasja e gjeneralit/ Irani gati të hakmerret!

Udhëheqësi suprem i Iranit është zotuar të “hakmerret” për ata që janë përgjegjës për vdekjen...

Nga The Guardian

A mund t’i rregullojnë marrëdhëniet Merkel e Macron?

Në fillim të dhjetorit, Emmanuel Macron dhe Angela Merkel u ulën përballë njëri-tjetrit në restorantin...

Ç'duhet të bëjë organizata?

BE do të ‘mbijetojë’ pas Brexit vetëm nëse…

Një oqean bojë është harxhuar gjatë tre viteve të fundit, duke argumentuar të mirat dhe...

Problemet e organizatës

20 sfidat e BE-së për vitin 2020!

Në vitin 2019, pati një sërë premtimesh nga politika evropiane. Një Parlament i ri Evropian...

Nga Deutsche Welle

Ç’është Eastmed, projekti që po fut Turqinë në telashe?

Të enjten (02.01.2020) Greqia, Qiproja dhe Izraeli nënshkruan marrëveshjen për linjën gazsjellëse “Eastmed” në pjesën...