MENU
klinika
Nga Eu Observer

Si e përballoi Evropa pandeminë 100 vjet më parë…

Ç'mendon njeriu që formoi BE-në?

‘Mikrobi është kthyer në Evropë…’

Për momentin, të gjitha qeveritë evropiane po përqendrojnë të gjitha forcat e tyre në luftimin...

"Ata nuk mësojnë kurrë..."

Britania: Kina duhet të japë llogari për koronavirusin!

Aleatët e Boris Johnson u kthyen kundër Kinës për shkak se dje numri i vdekjeve...

Lufta e vërtetë është koronavirusi

SHBA e Kina duhet ta harrojnë ‘luftën’ mes tyre!

Shkrimtarët e trillimeve shkencore kanë fantazuar se si do të reagonin fuqitë rivale të botës...

Nga Project Syndicate

Të parashikosh të paparashikueshmen!

Ngjarjet si pandemia e COVID-19, rrëzimi i tregut në 2007-2009 dhe sulmet terroriste të 11...

Nga The Guardian

Koronavirusi tregoi edhe një herë dështimet e BE-së…

Europa po shkatërrohet nga pandemia e koronavirusit. Ka pasur më shumë se 10,000 vdekje në...

Macron iu "ankohet" italianëve

“Kina ju ka ndihmuar… Po Francën e Gjermaninë i harruat?!”

Presidenti francez Emmanuel Macron tha të shtunën në një intervistë me gazetat kryesore të Italisë...

Nga Financial Times

Në kohë krizash, Europës i duhet vetëm Merkeli!

Javën e kaluar, Angela Merkel bëri diçka që nuk kishte bërë kurrë më parë në...

Daily Mail ka zbuluar se...

‘Hakmarrje për Brexit’/ Ja kush e infektoi kryeministrin britanik

A mund të jetë kjo hakmarrja përfundimtare për Brexit? Sipas një teorie, Boris Johnson mund...

"Në Jug mund të ketë revolta sociale"

Pas koronavirusit, Italia ka një tjetër hall tani!

Jo vetëm përhapja e koronavirusit, në Itali ka dhe shqetësime të tjera. “Një mendim i...

“Brenda 100 ditësh, 100 mijë aparatura për...."

Trump i vendosur: Përparësi është jeta, më pas ekonomia

“Përparësia është jeta, siguria e qytetarëve dhe më pas vjen ekonomia,” tha Presidenti Trump para...

"Një strofull me gjarpërinj dhe çakej..."

Kërcënon Salvini: Italia do dalë nga BE

“Çmenduri. Europës iu dashkan edhe 15 ditë të tjera për të vendosur çfarë do bëjë,...