MENU
klinika
"Ndaloni ose..."

Blerja e armëve ruse/ SHBA paralajmëron Serbinë

Nga The Washington Post

Kina nuk është e vetmja që gënjen për koronavirusin!

Autoritetet iraniane arrestuan të mërkurën një burrë që publikoi një video të tmerrshme të kufomave...

Nga The Washington Post

Ka ardhur koha që Perëndimi ta ndihmojë Erdoganin!

Turqia është në zi. Javën e kaluar, në një fshat të vogël në provincën e...

Demokracia në krizë

A është Macron populist?

Emmanuel Macron, presidenti i Francës, erdhi në pushtet në vitin 2017, pas zgjedhjes së Donald...

Një test për BE-në

Si një njeri i vetëm kërcënon gjithë kontinentin…

Për muaj të tërë, ne kemi qenë dëshmitarë të ngjarjeve që tregojnë se kishim të...

Nga Project Syndicate

As Amerika nuk ishte e përgatitur për koronavirusin…

Kur japonezët sulmuan Pearl Harbour, Shtetet e Bashkuara ishin të befasuara dhe të papërgatitur, por...

Nga Deutsche Welle

Erdogan po përdor çdo mjet presioni me Evropën!

Lajmi u përhap si zjarr i egër në mëngjesin e së premtes së kaluar. “Erdogan...

Marrëveshja për Sirinë

Takimi Putin-Erdogan/ A do të bien dakord dy liderët?

Kancelarja gjermane Angela Merkel u tha ligjbërësve konservatorë gjermanë të martën se ajo favorizon idenë...

Heq dorë nga gara për president

Trump, jo më në rrezik nga ky miliarder!

Ish-kryetari i Nju Jorkut dhe miliarderi, Michael Bloomberg, i dha fund garës për president të...

Gëzim apo keqardhje?

Pas Brexit, kjo është dilema e Macron-it!

Presidenti francez, Emmanuel Macron është duke mbajtur një qëndrim të ashpër lidhur me marrëveshjen e...

Nga Financial Times

Këtë luftë Erdogan nuk e fiton dot dhe fajin e ka Putini!

Marrëdhëniet e Rexhep Tajip Erdogan me Moskën, ka provuar të jetë një përvojë poshtëruese. Udhëheqësi...

Nga The New York Times

Britania do t’i bindet BE-së edhe pas Brexit…

Britania nuk ka plane për të mos respektuar rregulloren për sektorin e saj të madh...