MENU
klinika
Në pushtet deri në 2036?!

Tani askush s’mund t’ia prishë planet Putinit…

Ja cilët zgjodhën të vetëizoloheshin

Koronavirusi nuk kursen as politikanët!

Vetizolimi është një nga masat më efikase kundër përhapjes së koronavirusit, prej të cilit nuk...

Si presidenti kinez e përkeqësoi situatën

As koronavirusi nuk e bëri të hiqte dorë nga gënjeshtrat…

Presidenti kinez Xi Jinping sapo ka nisur “një turne fitoresh” ndaj koronavirusit në Wuhan, ku...

Pse lodhet ende BE?

Erdogan nuk e njeh fjalën “kompromis”!

Më 5 mars, i forti turk Rexhep Tajip Erdogan u nis edhe një herë për...

Të gjithë jemi në provë...

Virusi nuk frikësohet nga “superfuqia” Amerikë…

Ndërsa presim teste gjithnjë e më të mira për të përcaktuar se sa njerëz janë...

Editorial i The Guardian

Populli as që mund ta imagjinojë… një Rusi pa Putinin!

Vladimir Putin ka qenë presidenti i Rusisë që nga 2012, por ai e drejton vendin...

"Vendimi u mor në mënyrë të njëanshme"

Trump pezulloi fluturimet, BE e pakënaqur

Presidenti amerikan, Donald Trump deklaroi sot  se do të pezullojë për 30 ditë të gjitha...

Ndryshe nga 5 vjet më parë...

Pse grekët i shohin refugjatët si “armiq”?

Gjendja shpirtërore në Greqi ka ndryshuar: nëse pesë vjet më parë, shumë grekë i ndihmonin...

Koha për të ndryshuar strategji...

Bota merret me koronavirusin, Trump merret me Iranin!

Koronavirusi, i paraqet qeverive në të gjithë botën një test stresi, por pak kanë dështuar...

Nga The Hill

Trump kishte të drejtë për Kinën!

Donald Trump ka insistuar për vite me radhë se vendi ynë ka qenë shumë i...

Nga Bloomberg

BE do t’i bindet Erdoganit, me apo pa dëshirë…

Bisedimet midis Bashkimit Evropian dhe Rexhep Tajip Erdogan për fatin e miliona refugjatëve në Turqi...

Nga The Washington Post

Si gjithkund nëpër botë po politizohet koronavirusi…

Një javë para se të zëvendësohej si ushtrues i detyrës së shefit të shtabit të...