MENU
klinika
Rregullorja e Dublinit

Shkaku i problemeve të Italisë me emigrantët

Politikat e Erdogan ndër vite

‘Ndarja’ e Turqisë nga Perëndimi, aspak e papritur

Shtetet e Bashkuara kanë pezulluar pjesëmarrjen e Turqisë në programin për të ndërtuar dhe fluturuar...

Nevoja për zhdukjen e stereotipeve

Lloji i udhëheqësve që i duhet sot vendeve më të fuqishme

Një nga gjërat më të habitshme rreth Boris Johnson, i cili u bë kryeministër i...

Shkaku: Konfliktet me Trump?

Largohet shefi i inteligjencës amerikane

Drejtori amerikan i inteligjencës kombëtare, Dan Coats, është bërë figura më e fundit e profilit...

Bisedimet në Vjenë

Përpjekjet ‘e dështuara’ për të shpëtuar marrëveshjen e Iranit

Bisedimet për të shpëtuar marrëveshjen bërthamore të Iranit janë mbajtur në mes të tensioneve në...

The Guardian

Katastrofa që e pret Britaninë me Johnson në krye

Premtimi i Boris Johnson për votuesit në fjalimin e tij të parë si kryeministër ishte...

Arsyet

Kina, luftë për dominim edhe me Vietnamin

Kërkimi i Pekinit për të krijuar një status quo të ri në ujërat e diskutueshme...

Kundër vendimit për zgjedhjet

Protesta në Moskë, 1300 arrestime

Policia në Moskë arrestoi më shumë se 1.300 vetë të shtunën gjatë një tubimi të...

Nga Washington Post

Nëse demokratët nuk zgjohen, historia do të përsëritet

“Defekte e karakterit të Trump nuk janë ato që e bëjnë atë një kërcënim. Është...

New York Times

Amerikanët ende frymëzohen nga Theodore Roosevelt

Theodore Roosevelt vdiq një shekull më parë në janar, por trashëgimia e tij politike mbetet,...

The Guardian

Brexit pa marrëveshje është ‘çmenduri’

Zyrtarët e Thesarit në Britani ata kanë paralajmëruar për pasojat katastrofike të Brexit pa marrëveshje,...

Në prag të samitit të G7

Çfarë pritet nga takimi Macron-Putin?

Presidenti francez Emmanuel Macron konfirmoi të shtunën se ai kishte ftuar homologun e tij rus...