MENU
klinika
Historia e Tonit

“U zgjova dhe qepalla e majtë më ishte fryrë”

Kremi mbrojtës nuk mjafton!

4 faktorë që na ekspozojnë ndaj kancerit të lëkurës

Gjatë sezonit të verës, të gjithë tundohemi për një trup ngjyrë çokollatë dhe shpesh harrojmë...

Kujdes!

Nëse keni këtë problem, kontrollohuni urgjentisht!

Endofalmitisi është infeksion brenda syrit. Është një urgjencë mjekësore. Kirurgjia në sy, dëmtimi i syrit...

Përgjigjen mjekët!

Pse femrat kanë më shumë pasoja pas një goditje?

Pas një goditje në tru, gratë dihet se kanë një jetë më të keqe të...

Mësoni cili është ai!

Një trajtim i ri për depresionin e rëndë

Mjekët kanë zbuluar prej kohësh që doza të vogla të ketaminës anestezike sigurojnë lehtësimin e...

Simptomat dhe komplikimet

Fruthi, çfarë duhet të dini me patjetër?

Fruthi është një sëmundje shumë ngjitëse, do të thotë se përhapet lehtë. Simptoma kryesore e...

Mbrojnë zemrën

4 super ushqimet që ndihmojnë në zhbllokimin e arterieve

Për të pasur një zemër të shëndetshme, duhet të keni edhe arterie të shëndetshme, të...

Sa është sasia e lejuar?

Si ndikojnë konservantët e ushqimeve në shëndetin tonë?

Aditivët (shtojca)… Substancat, të tilla si konservantët, emulsifikuesit, antioksidantët dhe stabilizuesit, shpesh i shtohen një...

Si maten kaloritë në ushqime?

Hoqët kg e parë? Tani humbja e peshës po ngadalësohet?

Një kalori është një masë e energjisë. Ushqimet kanë kalori. Kjo do të thotë, ushqimet...

Mund të merrni këtë infeksion!

Kujdes nga mushkonjat e infektuara!

Infeksioni i krimbave të qenve shkaktohet nga krimbi i rrumbullakët Dirofilaria immitis i cili u...

Studimi i bërë në Amerikë

Teknologjia përmirëson shëndetin e zemrës

Tiffany Powell-Wile, mjeke në një spital në Washington, D.C është e përkushtuar për t’i bërë...

A është vërtet më i shëndetshëm se tjetri?

Qumështi i dhisë kundrejt qumështit të lopës

Në ditët e sotme, shumëllojshmëria e produkteve ushqimore na jep mundësinë të zgjedhim për të...

Reklama