MENU
klinika
Si funksionojnë

Testet imazherike. Mësoni sa të rrezikshëm janë!

Çfarë thonë studiuesit?

A mund të jenë bakteret tona të dobishme në trajtimin e kancerit?

Ndoshta, thonë studiuesit nga Instituti Kombëtar i Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive (NIAID). Antibiotikët janë thelbësorë...

Mësoni si përgatitet!

Ky është ilaçi më i fuqishëm për të luftuar sëmundjen e psoriazis

Shafran i Indisë është një nga mjetet më efektive për psoriazis për shkak të vetive...

Parandalon një numër të madh sëmundjesh

Me tre përbërës ky lëng ju ndihmon me sistemin imunitar

Ky lëng është një mënyrë e shkëlqyer për të optimizuar nivelet e mineraleve dhe vitaminave...

Zbuloni shkakun!

Nuk mund të lëvizni kyçet për disa minuta?

Ngurtësia është ndjenja se lëvizja e një nyje është e kufizuar ose e vështirë. Ndjenja...

Flasin mjekët e studimit

Zvogëlimi i cisteve në vezore, zhvillimin e diabetit dhe…

Islanda mund të jetë thelbësore për të na ndihmuar të kuptojmë se si dhe pse...

Trajtimi i tyre

Simptomat e një çrregullimi mendor pas një ngjarje traumatike

Jo të gjithë ata që përjetojnë një ngjarje të rrezikshme zhvillojnë çrregullimin e stresit post-traumatik...

Çfarë ndikon?

Si ta kuptoni nëse vuani nga një çrregullim bipolar i humorit?

Kur keni çrregullim bipolar, ju pësoni lëkundje të shpeshta të humorit – nga ulje ekstreme...

Pse duhet të gatuani më shpesh kunguj të njomë?

Nga kanceri kolorektal deri tek humbja e peshës

Kungull i njomë, njohur ndryshe si kungulli jeshil përbëhet nga 95% ujë. Kur gatuani këtë...

Gjethet e dafinës-pafundësi përdorimesh

Nga ngadalësimi i plakjes deri tek luftimi i infeksioneve

Një kuzhinier i mirë e di sekretin e një supe të pasur dhe të shijshme:...

Si trajtohen?

Pse ndodhin ngërçet e muskujve?

Crregulimet e ngërceve janë spazma të rënda të muskujve që vijnë nga një kombinim i...

Leproza

Kujdes, ky infekson i jep shenjat e para pas 5 vjetësh!

Leproza është një infeksion i shkaktuar nga bakteret e quajtura Mycobacterium leprae. Simptomat zakonisht fillojnë...

Reklama