MENU
klinika
Lëvizjet kundër

Ngritjet krye të Shqipërisë në vitet 1550-1600

Teatri Kombëtar

“Terror” rikthen Yllka Mujon në skenë

Pas Festivalit Mbarëkombëtar të Teatrit, jeta teatrore në Tiranë është gjallëruar dhe vëmendja e publikut...

Retrospektivë

69 vjetori i vdekjes së Mid’hat Frashërit

Përkujtojmë 69-vjetorin e ndarjes nga jeta të publicistit, shkrimtarit, përkthyesit, albanologut, diplomatit dhe veprimtarit të...

Ekspozita Ndërkombëtare e Artit

Driant Zeneli përfaqëson Shqipërinë në Venecia

Edicioni i 58-të i Ekspozitës Ndërkombëtare të Artit, i cili do të mbahet në periudhën...

Çfarë tregon për karakterin tonë?

Akti me të cilin fillon historia shqiptare

Shqipëria e sotshme, përmes viteve ka kaluar në disa faza të ndryshme thelbësore, duke filluar...

Intervista

Nëntori i ri i ‘Jericho’, pas humbjes së anëtarit të grupit

Jericho, është një prej grupeve me muzikën më unike të dëgjuar më parë në Kosovë,...

Koncerti

Ahengu shkodran rikthehet me “Karajfilat prap këndojnë”

“Karajfilat prap këndojnë” ishte koncerti i organizuar nga Ahengu Shkodran që këtë vit i’u kushtua...

Çmimet Nobel 2018

Tre fituesit e Çmimit Nobel për Fizikën

Ditën e sotme u zhvillua ceremonia e dorëzimit të Çmimit Nobel për Fizikën për vitin...

Teatri Metropol

Rikthehet “Metrofest 2”, manifest i dramës shqipe

Teatri në Tiranë për sezonin e ri artistik është më i gjallë se asnjëherë më...

Një hulumtim nga Universiteti i Bokonit

Si mafia italiane ndikon në qeverisje?

Në Itali pati më shumë se një mijë sulme ndaj politikanëve nga 2013 në 2015....

Opinion

Nga sot Franca s’ka Charles Aznavour

Sot u hesht zëri i atij që për më shumë se 70 vite i dha...

Yjet e Muzikës

Charles Aznavour dhe arti kontravers

Në Mbretërinë e Bashkuar të paktën, Charles Aznavour, i cili vdiq në moshën 94 vjeçare,...

REKLAMA