Menu
Përmbytjet në Mallorca

Nadal hap dyert e akademisë për të pastrehët

Speciale/Maradona 35 vjet më parë

Ndërhyrja brutale që ndryshoi historinë e La Liga

Ishte fundi i shtatorit i vitit 1983, pra 35 vite më parë, dhe një ndërhyrjeje...

Mashtroi me taksat

Katër muaj burg për lojtarin e Real Madrid

Duket se Spanja nuk ka ndërmend të ndalet për të luftuar evazionin fiskal dhe kjo...

Eliminatoret “Euro 2021”

Nuk ka mrekulli, Spanja mposht Shpresën

Kur pak a shumë fati është i përcaktuar, atëherë nuk është se të mbetet shumë...

Mashtrimet fiskale në Spanjë

Mourinho pranon 1 vit burg për 3.3 mln euro

Duket pak e habitshme që një trajner që ka miliona e miliona euro të mos...

Rekordi i Lionel Messit

Ngriti Superkupën si kapiten, askush si Messi me trofe…

Pasi fitoi Superkupën e Spanjës kundër Sevilla-s, sulmuesi argjentinas Lionel Messi tashmë ka 33 tituj...

Tërheqja nga "La Roja"

Tjetër lamtumirë e bujshme nga kombëtarja spanjolle

Një tërheqje e bujshme vjen nga kombëtarja, kësaj here nga ajo spanjolle. Gerard Pique ka...

Sulmuesi argjentinas

Lionel Messi gradohet kapiten i Barcelonës

Nga e marta përfunduan ditët e pushimeve (30 ditë) për Lionel Mesin në Karaibe dhe...

Komercialiteti me stadiumin

Barcelona kërkon 300 milionë euro për një emër tjetër të “Camp Nou”

Barcelona do të ketë një emër komercial për “Camp Nou”. Sipas asaj që është miratuar...

Premier League

5 muaj mes spitalit dhe Cityt, Silva rrëfen betejën me djalin e sëmurë

Në vitin 2020, kur përfundon kontrata, David Silva bën plot 10 vjet në Manchester, aty...