MENU
klinika
Ndoti ujin në portin e Durrësit

Nën hetim kapiteni i një trageti nga Italia

Gushti sjell emigrantët në shtëpi

Fluks pasagjerësh në Portin e Durrësit

Muaji gusht ka sjellë fluks vizitorësh në Shqipëri, duke qenë se është edhe periudha kur...

Katër persona në pranga

Festë pas orarit të lejuar, Policia gjobit lokalin në Shijak

Policia e Shijakut ka vendosur në pranga 4 persona si dhe ka proceduar penalisht një...

Për muzikën...

‘Plasin’ gjobat në Durrës dhe Himarë

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Durrës njoftojnë se po vijojnë kontrollet për zbatimin e planit...

Pjesë e ligjit vjetor të buxhetit

Situata me plehrat, qeveria i vjen në ndihmë Bashkisë së Durrësit

Qeveria i jep mbështetje financiare Bashkisë Durrës për menaxhimin e mbetjeve. Pas situatës së rëndë...

Rama publikon pamjet

“Investimi në rezervuarin e Arapaj, në ndihmë të fermerëve”

  Përmes një videoje të postuar në Facebook, Kryeministri Rama ka bërë me dije se...

Sot pritet të komunikohet akuza e korrupsionit

SPAK mbyll hetimet për ish-gjyqtaren Enkelejda Hoxha

Prokuroria e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit (SPAK) ka përfunduar hetimet për ish-gjyqtaren e Krujës,...

"S’ka dallim nga godinat e komunave Europiane"

Rama nga shkolla e kopshti “Perlat” në Durrës: Ka rilindur

Kryeministri Edi Rama ka vizituar nga afër këtë të hënë shkollën e re fillore dhe...

Nuk dihen shkaqet

Digjet një apartament në një pallat te Shkëmbi i Kavajës

Durrës- Një banesë në katin e katërt të një pallati është  djegur gjatë mëngjesit të...

"Punimet në fazat finale"

Rama poston videon nga kantieri i lagjes ‘Rilindja’ në Fushë Krujë

  Qytetarët të cilët humbën shtëpitë si pasojë tërmetit tragjik të 26 nëntorit në Fushë...

Shoqërohen në polici dy drejtuesit e mjeteve

Përplasen dy makina në Durrës, ndërron jetë pasagjerja!

Një aksident me pasojë vdekjen ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Durrës. Policia njofton se...

Fluks emigrantësh në portin e Durrësit

Vijnë dy tragete me shqiptarë dhe kosovarë për pushime në Shqipëri

Stina e nxehtë dhe pushimet verore rrisin numrin e udhëtarëve që mbërrijnë në portin detar...