MENU
klinika
Përplasja e motoçikletës

Durrës/ Aksident tragjik, një i vdekur

Delegatët e mbledhur

Kongresi i Durrësit, çfarë ndodhi 100 vite më parë

Kongresi i Durrësit ishte mbledhje e përfaqësuesve të Shqipërisë e mbajtur në Durrës, për të...

Legalizimet mbi kolektorin e ujërave

ALUIZNI hap rrugën prishjes së banesave, jo skualifikime

30 objekte të ndërtuara mbi kolektorët e ujërave të larta në territorin e bashkisë së...

Detajet

Porti i Durrësit, pritet thellimi i basenit vitin tjetër

15 vjet pas nisjes së projektit të parë, që dështoi dhe përfshiu në një konflikt...

Buxheti i vitit 2019

Miratohet buxheti/ Dako i ‘rrëmben’ 6 vota LSI-së

Këshilltarët e LSI-së bashkuan votat me socialistët në Këshillin Bashkiak, duke miratuar buxhetin e Bashkisë...

Grabitja e 7.5 milionëve

Durrës/ Grabitja e parave, masa arrest me burg për dy policët

Gjykata e Durrësit ka vendosur të lë në burg dy policët privatë të akuzuar për...

Shkatërrohen makinat

Protestë/ Banorët e Shijakut bllokojnë rrugën e vënë flakën

Ditën e sotme janë ngritur në protestë edhe banorët e Shijakut, ata të ‘Katër Rrugëve’ dhe...

Reshjet e shiut

Moti i keq bllokon edhe Portin e Durrësit

Përkeqësimi i motit ka sjellë problematika në portin e Sarandës dhe të Vlorës. Për shkak të kushteve...

Detajet

Universiteti i Durrësit mbështet studentët, ja vendimet që u morën

Senati Akademik i Universitetit “Aleksandër Moisiu” në Durrës (UAMD), në mbledhjen e hapur të ditës...

Durrës

Emri/ Kapet pas 10 vitesh i riu që vrau për vetëmbrojtje

Një 35-vjeçar ka rënë në pranga pasi ishte shpallur në kërkim për “Vrasje e kryer...

Kapen 3 klandestinë

Durrës/ Kontrolle të rrepta në port, sekuestrohet sasi droge

Policia Kufitare vijon zbatimin e masave shtesë në kontrollin e mjeteve dhe dokumentacionin e udhëtarëve....

Operacioni policor ‘Shëtitësit’

Durrës/ Vodhën 22 banesa e lokale, 2 të arrestuar e 3 në kërkim

Një grup i cili gjatë muajve të fundit ka vjedhur 22 banesa dhe lokale në...