MENU
klinika
Detajet

Arrestohet 54-vjeçari, pjesë e një grupi kriminal në Itali

Foto

Brenda hotelit luksoz të të arrestuarve të Shijakut

Policia e Shtetit ka goditur familjen kriminale Avdyli në Shijak duke arrestuar tre vëllezërit, kushëririn...

Marrëveshje me Ministrinë e Drejtësisë

Dënimet e lehta/ Të miturit trajtim në komunitet

Durrësi është qyteti i tretë, pas Tiranës dhe Korçës që i bashkohet zbatimit në praktikë...

Detajet

20.000 paund të padeklaruara, policia bllokon paratë

Policia Kufitare në bashkëpunim me Doganën dhe Sektorin e Trafiqeve të Paligjshme në DVP Durrës...

Fundosja e peshkarexhës

Durrës/ U mbyt dje në det, nxirret në sipërfaqe anija

Nxirret nga deti anija “Klodi” që u mbyt një ditë më parë në kalatën kindore....

Tregtia e paligjshme

Tregtarët e Durrësit protestojnë: Bashkia mos t’i lejojë ambulantët

Tregtarët e tregut industrial në Durrës kanë dalë në protestë sot kundër konkurrencës së pandershme....

Detajet

‘Shkundet’ ISHPSH e Durrësit/ 9 të shkarkuar nga puna, 24 gjoba

Ministja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka prezantuar sot rezultetat e Task forcës anti-korrupsion të një...

Detajet

Mbytet anija e peshkimit në portin e Durrësit

Një anije peshkimi 20 metra e gjatë me tonazh 60 ton është mbytur në portin...

Sondazhet arkeologjike para punimeve

KKA: Kundër projektit ‘Drejtësia’ në Durrës

Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë i thotë jo projektit ‘Drejtësia’ në Durrës. Bashkia e tenderoi fazën...

Të dhënat

Personat me aftësi të kufizuara/ Qarku me numrin më të lartë

Elbasani është qarku me numrin më të lartë të personave me aftësi të kufizuar në...

Hekurudha Vorë-Rinas-Durrës

Futja e trenave/ Interes i Bashkisë së Tiranës, bëhet nga privatët

Operatorët privatë do të bëjnë trenat për lëvizjen e qytetarëve në hekurudhën shqiptare. Interesi ka...

Manastirliu: Shërbim i plotë

Hapet Njësia e Senologjisë në Durrës

Numri i të prekurve me sëmundje tumoriale është rritur nga viti në vit në Shqipëri....