MENU
klinika
Tregtia e paligjshme

Tregtarët e Durrësit protestojnë: Bashkia mos t’i lejojë ambulantët

Detajet

‘Shkundet’ ISHPSH e Durrësit/ 9 të shkarkuar nga puna, 24 gjoba

Ministja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka prezantuar sot rezultetat e Task forcës anti-korrupsion të një...

Detajet

Mbytet anija e peshkimit në portin e Durrësit

Një anije peshkimi 20 metra e gjatë me tonazh 60 ton është mbytur në portin...

Sondazhet arkeologjike para punimeve

KKA: Kundër projektit ‘Drejtësia’ në Durrës

Këshilli Kombëtar i Arkeologjisë i thotë jo projektit ‘Drejtësia’ në Durrës. Bashkia e tenderoi fazën...

Të dhënat

Personat me aftësi të kufizuara/ Qarku me numrin më të lartë

Elbasani është qarku me numrin më të lartë të personave me aftësi të kufizuar në...

Hekurudha Vorë-Rinas-Durrës

Futja e trenave/ Interes i Bashkisë së Tiranës, bëhet nga privatët

Operatorët privatë do të bëjnë trenat për lëvizjen e qytetarëve në hekurudhën shqiptare. Interesi ka...

Manastirliu: Shërbim i plotë

Hapet Njësia e Senologjisë në Durrës

Numri i të prekurve me sëmundje tumoriale është rritur nga viti në vit në Shqipëri....

Bilanci

Durrës/ Mbi 2.7 milionë tonë mallra në 9 muaj

Gjatë periudhës janar-shtator të këtij viti, anijet tregtare dhe tragetet e linjave Durrës – Bari...

Detajet

“Veliera”, Gjykata e Durrësit vendos: S’ka shkelje nga Dako

Gjykata e Durrësit ka pushuar hetimet për “Velierën”, pasi ka konstatuar se kryetari i Bashkisë...

Mbyllen 41 degë universitare

Në Durrës s’ka më studentë turizmi në anglisht

Shumë degë universitare në universitetet publike nuk do të hapen më 17 tetor, pasi janë...

Ankohen banorët në Shkozet

‘Ujërat e zeza në mes të lagjes, po na helmojnë’

Në prag të stinës së shirave e të përmbytjeve, banorët e lagjes nr.14 në Shkozet...

Arrestohen për korrupsion pasiv

Arrestohen dy inspektorë të Tatimeve, ryshfet bizneseve

Policia e Durresit ka arrestuar dy inspektorë të Hetimit Tatimor në Drejtorinë Rajonale të Tatim...