MENU
klinika
Urdhri i Ardi Veliut

Ndryshohen shefat e komisariateve të disa qyteteve

’Për ne është një jetë e dytë, kemi rilindur...’

Në Itali për kurim/ Kthehen dy të mbijetuar nga tërmeti

Janë kthyer nga Italia dy të mbijetuar nga tërmeti i 26 nëntorit. Albert Cara dhe...

Dyfishohen kontrollet për koronavirusin

Durrës, 500 shqiptarë kthehen nga Italia

Prej tre ditësh Italia ndodhet në gjendje emergjence për shkak shpërthimit të papritur të koronavirusit....

Kontroll në distancë me termometër...

Koronavirusi prek Italinë/ 340 pasagjerët nga Bari në Durrës

Në orën 7:40 trageti i linjës Bari-Durrës mbërriti në qytetin bregdetar shqiptarë, me 340 pasagjerë. ...

Ja rrugët e bllokuara për mjeteve!

Maratona ‘Një hap për Durrësin’, policia merr masat

Durrësi zhvillon një maratonë vrapimi si aktivitet sensibilizues për viktimat dhe pasojat që la pas...

Mësohet shkaku

Ndahet nga jeta kryetari i bashkisë së Rrogozhinës

Është ndarë nga jeta në mënyrë krejt të papritur kryetari i Bashkisë së Rrogozhinës, Haxhi...

Mes tyre ish-kreu i ALUIZNI-it

Pasojat nga tërmeti, ‘arrest me burg’ për të shpallurit në kërkim

Gjykata e Durrësit ka caktuar në mungesë masën ‘arrest me burg’ për disa persona të...

18 zona nga 5 qytete

Rindërtimi/ Dalin hartat e zonave që prek projekti

Pas vendimit të Këshillit të Ministrave të miratuar në datë 13 shkurt, janë botuar në Fletoren Zyrtare shtatë...

"Fusni të bashkisë, paguajini dyfish"

Rama inspekton punimet, ironi me të rinjtë e papunë

Kryeministri Edi Rama ka qenë sot në zonën e Plazhit në Durrës, ku ka inspektuar...

U arreestuan në flagrancë

‘Furnizonin’ Durrësin me kokainë, babë e bir në pranga

Babë e bir kanë rënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi akuzohen për shpërndarje...

1 km larg resortit “Golden”

Vrasja e Jan Prengës/ Policia gjen prova të reja

Policia vijon kërkimet për gjetjen e trupit të pajetë të Jan Prengës, i cili u...

Pasi kaloi vettingun

ONM “përplaset” me KPK për prokuroren Anita Jella

Të huajt sërish kundër një vendimi pozitiv të Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Kësaj radhe...