MENU
klinika
Investimi i Agjensisë Kombëtare Japoneze

“Kodër Krasta do kthehet në parkun më të gjelbëruar”

Elbasan/ Mblidhen strukturat

Prerje të paligjshme e djegie kullotash, Llatja: Asnjë tolerim!

Kryetari i bashkisë së Elbasanit, Gledian Llatja, mblodhi sot të gjithë strukturën e ndërmarrjes së...

"Aplikoni për investime në Fermat Bujqësore"

Zhvillimin e sektorit Agro-Ushqimor, Balla thirrje fermerëve

Sektori i bujqësisë konsiderohet si një ndër më të rëndësishmit në zhvillimin ekonomik të vendit....

Nga t'ia mbani...

Qenka një burim i shenjtë, ku çiftet e reja marrin bekimin!

      Shumë i njohur, jo vetëm për vendasit, por edhe ata që vijnë...

7.5 mln lekë

Hapet tenderi/ Si do të ndryshojë lulishtja e Elbasanit?

Bashkia e Elbasanit ka shpallur tenderin për rivitalizimin e lulishtes “Kozma Naska”në lagjen Kongresi i...

Aksioni për parandalim

Prerja e pyjeve, 6 të proceduar

Finalizohet operacioni policor “Zavalinë”, për parandalimin e prerjes së paligjshme të pyjeve, ndërsa janë proceduar...

Mungesë kapaciteti

Njerëzit “dynden” në Elbasan, rendin drejt llixhave

Rritet numri i vizitorëve në burimet termale të Elbasanit. Llixhat e Elbasanit përballen me një...

Burri paralajmëroi vetëgjyqësi

Nisin hetimet për mjekun e 25-vjeçares që vdiq 1 orë pasi…

Sot, 6 muaj nga vdekja Rexhina Debrovës e cila ndërroi jetë pasi solli në jetë...

Shkaku, mungesa e analizave...

AKU bllokon 1,267 litra raki, verë dhe konjak

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit ka bllokuar 1,267 litra pije alkoolike (raki, verë dhe konjak) në...

30 persona në komisariat

Diçka po ndodh! Edhe në Elbasan aksione ‘blic’ gjatë natës

Rreth 30 persona janë shoqëruar në qytetin e Elbasanit pas një aksioni blic të zhvilluar...

Aksident i rëndë në autostradën Tiranë-Elbasan

Përplaset me kamionin, drejtuesi i autoveturës digjet brenda

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë mbrëmje në autostradën Tiranë-Elbasan. Një autoveturë me targa...

Zjarri kërcënon Uzinën e Lëndëve Plasëse të Mjekësit

Elbasan/ 150 ton ekzogjen 3 ton barut të zi në rrezik serioz

Një zonë me shkurre është përfshirë nga flakët në fshatin Mjekës, ku si pasojë e...