MENU
klinika
Kush janë dy të akuzuarit

Vrasja e Rigels Runaj dhe Emiljano Ramazanit/ SPAK dërgon dosjen

Si lindi sherri mes të rinjve për një vajzë

Detaje nga vrasja e të riut në Elbasan

Pamjet që shihni vijnë nga vendi i ngjarjes në Elbasan, ku pas një sherri mes...

Një vajzë, “molla e sherrit”

Konflikti mes të rinjve/ Zbardhen e emrat e dy të vëllezërve

Sherri mes disa të rinjve në Elbasan ka përfunduar në mënyrë tragjike për familjen Kovaçi,...

Vritet një person, plagoset vëllai i tij

Sherr me thika mes disa të rinjve në Elbasan

Një ngjarje e rëndë është regjistruar sot në Elbasan, ku një 26-vjeçar ka mbetur i...

"Do të rrisim kapacitetet e shërbimit për fëmijët!"

Manastirliu inspekton Pediatrinë e Elbasanit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale Ogerta Manastirliu, ka inspektuar Pediatrinë në Spitalin e Elbasanit,...

Lule e qiri në zyrë

Kolegët zhvillojnë homazhe për prokuroren e Elbasanit

Këtë të shtunë Prokuroria e Elbasanit ka zhvilluar homazhe për prokuroren Erida Kokonozi e cila...

Shterohen burimet njerëzore në Prokurori!

Dorëhiqen 2 prokurorë nga Prokuroria e Elbasanit

Ermira Tafani dhe Armanda Xhaferri kanë dorëzuar në Këshillin e Lartë të Prokurorisë (KLP) dorëheqjen...

Prokurorja e “67 bosëve” të Elbasanit

Ndahet nga jeta në moshë të re Erida Kokonozi

Është ndarë nga jeta në moshën 39-vjeçare prokurorja e Elbasanit, Erida Kokonozi. Këshilli i Lartë...

Bashkëpunim për një arsim më cilësor

Ministrja Kushi takim me kryetarët e bashkive

Ministrja e Arsimit dhe Sportit, Evis Kushi zhvilloi një takim me kryetarët e bashkive nga...

“Shkelje të barazisë në tendera”

SPAK kërkon dënimin me burg të punonjësve të spitalit të Elbasanit

Prokuroria e Posaçme kundër Korrupsionit ka kërkuar 8 muaj burg për tre punonjëse të spitalit...

Kanabis, kapsolla detonatore

Policia aksion antidrogë në Elbasan, pranga dy të rinjve

Policia e Elbasanit ka goditur një rast të veprimtarisë kriminale në fushën e narkotikëve, duke...

Harta

Njihuni me qytetet shqiptare që arritën Europën për jetëgjatësinë

Popullsia e qendrës së vendit (Tiranë-Elbasan) arriti mesataren europiane për jetëgjatësinë më 2019. Sipas të...