MENU
klinika
Dyshime për disa transferta të bëra nga bashkëjetuesi

KPK rinis hetimet për gjyqtaren e videove në ‘Tik Tok’

Korsia e tretë do ndërtohet në…

Rruga Elbasan – Qafë-Thanë, qeveria me zgjidhje emergjente!

Projekti i zgjerimit me një korsi i rrugës Elbasan – QafëThanë nuk do ta ndihmojë...

Qendro në Tiranë. Në Elbasan, grua

Vendimi/ Qeveria ndryshon prefektët

Qeveria ka zyrtarizuar vendimin për emërimin Afrim Qendros në postin e prefektit të Tiranës. Vendimi...

Një vit ulje page deri në 40%

ILD kërkon hetim disiplinor për magjistraten e Elbasanit

Inspektoriati i Lartë i Drejtësisë (ILD) ka përfunduar hetimin disiplinor për magjistratën Pajtime Fetahu, me...

E trishtë në Elbasan

Covid i merr jetën mësueses 40-vjeçare, nënë e një fëmije

Dhimbje dhe trishtim në Elbasan. Kovidi i merr jetën mësueses Blerina Lamçja (Hoxholli) e cila...

Edhe pse nën hetim

Kompanitë e industrisë së rëndë në Elbasan vijojnë punën

Ndotja vijon të jetë një problematike thelbësore për qytetarët e Elbasanit dhe rrethinat. Kompanitë që...

Hetimet e SPAK

Arrestohet ish-shefi i Sektorit Ligjor të burgut të Peqinit

Policia e Shtetit ka arrestuar këtë të enjte ish-Shefin e Sektorit Ligjor të burgut të...

“Patate në drekë e fasule në darkë për 365 ditë"

Të burgosurit e Peqinit prej dy javësh në grevë urie

Rreth 200 të dënuar në burgun e Peqinit kanë hyrë në një grevë urie dhe...

I vranë vëllanë

I riu nga Elbasani flet për akuzat e të dashurës 14-vjeçare

Flet për herë të parë 19-vjeçari Mikel Kovaçi, i cili ka mbetur plagosur pak ditë...

Elbasan/ Kush e zëvendëson

Shkarkohet nga detyra drejtoresha e ZVAP

Drejtoresha e Zyrës Vendore të Arsimit Publik në Elbasan, Anila Çota është shkarkuar nga detyra...

Çfarë tha autori menjëherë pasi i mori jetën të riut?

Vrasja në Elbasan/ Si nisi sherri për një vajzë?

Një sherr për një femër që shkonte me meshkuj për para qëndron pas ngjarjes së...

Dyshimet e para

Elbasan/ Gjendet e pajetë një grua në hyrjen e një pallati

jë grua është gjetur e pajetë sot në Elbasan. Mësohet se trupi i pajetë është...