MENU
klinika
Moti

Dëborë dhe ngrica/ Situata e plotë nga veriu në jug

Aksident i rëndë

21-vjeçari del nga rruga me makinë, përplas 3 këmbësorë

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në orët e para të mëngjesit në fshatin...

Temperaturat e ulta

Reshjet e para të dëborës në qytetin e Sarandës

Mëngjesin e sotëm temperaturat shënuan -2 gradë celcius në qytetin bregdetar të Sarandës, duke sjellë...

Reshjet dhe kalueshmëria

Bora zbardh Gjirokastrën

Ulja e mëtejshme e temperaturave ka rritur mundësitë për borë edhe në qytetet jugore. Mësohet...

Amortizimi i rrjetit elektrik

Banorët e Zarës ankohen, çfarë problemesh kanë?

Për shkak të rrjetit të amortizuar banorët e Xarës në Konispol po kalojnë orë të...

Dyshohet zjarrvënie

Përfshihen nga flakët kodrat në Tepelenë

Jugu i Shqipërisë është zgjuar sot në ditën e parë të vitit të ri i...

Përplasjet e këshilltarëve bashkiakë

Gjirokastër/ Shtyhet miratimi i buxhetit 2019

Pas shumë orë diskutimesh dhe debatesh mes këshilltarëve socialistë, demokratë dhe ata të LSI, është...

Tregu nuk furnizohet

Gjirokastër/ Bien shitjet për fundvit

Tregu i fruta-perimeve në Gjirokastër është tkurrur shumë me kalimin e viteve. Ka më pak...

‘40 destinacionet e nënvlerësuara’

Artikulli për Sarandën, fama mbërrin në Australi

Saranda është një vendpushim në Rivierën Shqiptare, e cila është po aq e njohur për...

Tregu

Kultivimi i mandarinave; Fermerët e Konispolit ankohen

Megjithëse ky ishte një prej viteve më të mbarë për prodhimin fermerët e mandarinave flasin...

Krishtlindjet

Fluks në Kapshticë, sportelet punë me kapacitete të plotë

Fluks dhe radhë të gjata kalimi në pikën kufitare të Kapshticës. Me rastin e Krishtlindjeve,...

Alarmi fals

Policia ‘blindon’ sërish Lazaratin

E gjithe policia e Gjirokastrës ka zbarkuar në Lazarat në orët e vona të natës...