MENU
klinika
Plagoset rëndë i vëllai

Emrat/ Atentat në Tepelenë, vritet një person

Shtohen ndihmat drejt Durrësit dhe Thumanës

Gjirokastër, 8 tonë ushqime për të prekurit nga tërmeti

Vijon dhënia e ndihmave nga Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) për përballimin e situatës së...

Mblidhen ndihma

Veri-Jug bëhen bashkë për familjet e prekura nga tërmeti

Ditën e sotme të gjithë shqiptarët po bëhen bashkë për t’i ardhur në ndihmë famijeve...

Këshilli Bashkiak jep 5 mln lekë

Gjirokastra solidarizohet, nis grumbullimi i ndihmave

Qytetarët e Gjirokastrës kanë nisur mëngjesin e sotëm grumbullimin e ndihmave në Pallatin e Sportit...

Nuk ka ende 'dritë' dëmshpërblimi

Kardhiq – Delvinë “pengu” i banorëve

Banorët e zonave jugore që prisnin përfundimin e rrugës Kardhiq-Delvinë shprehen të zhgënjyer në lidhje...

Çfarë premton Klosi?

Vilen mandarinat, tregtarët ‘qahen’ për tregun

Vjelja e mandarinave në Mursi të Konispolit nisi me festë. Këtë vit 930 fermer kanë...

Nata e 22 nëntorit 1989

30 vjet nga tregjedia e Himarës, përkujtohen viktimat

30 vjet më parë autobusi i studentëve të Universitetit Bujqësor u aksidentua në Himarë, ndërsa...

Shkurton distancën

Bie nga froni Vlorë-Brindizi, risitë që sjell trageti i ri

Linja e re e tragetit Vlorë-Brindizi ka dhënë efektin e parë. Çmimi i biletave për...

Pa dëme

Tërmet në Sarandë, ja sa ishte magnituda

Një tërmet është regjistruar në orët e para të mëngjesit të sotëm në vend. Sipas...

Plani për Menaxhimin e Parkut Kombëtar

Auron Tare për Butrintin: Duhet një dorë shqiptare

Plani për Menaxhimin e Parkut Kombëtar të Butrinti u mbajt ditën e djeshme, ku morën pjesë...

"Kemi mbetur këtu"

Rruga rrezikon shembjen, fshati drejt izolimit

Në fshatin Palokastër banorët i bëjnë thirrje Bashkisë Gjirokastër të marrë masa për rehabilitimin e...

Çfarë tregohet në videon e Metës?

Avionët amerikanë ulen në bazën ajrore të Kuçovës

Ulja e parë në 20 vite e avionëve me të tilla përmasa në bazën ajrore...