MENU
klinika
Çfarë pritet këtë dimër?

Zbardhet Tomorri ‘plak’, bora zbriti shpejt

Problemet në qytete

30 minuta shi i dendur, dhe jugu ‘noton’ në ujë

Reshjet e dendura të shiut në Vlorë dhe në Sarandë kanë sjellë probleme në disa...

Arrestohen kokat

Gjirokastër/ Shkatërrohet “trekëndëshi” i kanabisit

Policia e Gjirokastrës informon për shkatërrimin e një grupi të mirëorganizuar që merrej me kultivimin,...

Kur është protesta e rradhës?

Sarandë/ Qytetarët: Mos ma prek Çentralin

Për të kundërshtuar punimet që po bëhen tek plazhi i Çentralit në Sarandë, qytetarë dhe...

"Të njihet sakrifica e tij!"

Të zbardhet ngjarja!/ Familja e Katsifas letër Mitsotakis

Prindërit e Konstantinos Katsifas i kanë dërguar një kërkesë Kryeministrit Grek Mitsotakis për të ushtruar...

Edicioni i 35-të

Gjirokastra, në Panairin ndërkombëtar të Turizmit

Shqipëria po merr pjesë në edicionin e 35-të të Panairit ndërkombëtar të Turizmit në Selanik...

Çfarë po ndodh në Vanë?

Ushtria zbarkon në Delvinë

Forcat e ushtrisë mbërritën në Delvinë. Qëllimi i tyre është rrregullimi i urës së Vanës,...

Vetëm gjatë 1 viti

700 ton mandarina u eksportuan në vendet e rajonit dhe BE

Eksportet e agrumeve “Made in Albania” furnizojnë jo vetëm tregun rajonal, Kosovë, Maqedoni e Veriut,...

Pritet demontimi i tyre

Sarandë, zhytësit zbulojnë 20 predha të Luftës së Dytë Botërore

Disa zhytës vullnetarë kanë zbuluar në Sarandë 20 predha, që mendohet se i përkasin Luftës...

Moti i keq 'pushton' Shqipërinë

Reshje e dendura të shiut/ Situata në qarqet kryesore të vendit

Reshjet e shiut kanë vijuar me intensitet të lartë në të gjithë vendin tonë. Po...

Paralajmërimi për përplasje

Vlora në protestë, shtëpitë po prishen selektivisht

Projekti për zhvillimin e bregdetit të Vlorës ka nxjerrë sërish në protestë banorët e Orikumit,...

Bllokohen rrugët

Shirat pushtojnë jugun, ujërat përmbytin Sarandën

Rreshjet e shiut kanë pushtuar jugun e vendit pasdite e sotme. Në Vlorë nuk raportohen...