MENU
klinika
Mandatet

Këshillat bashkiakë në Kolegj

Policia "zbarkon" në fshat

Rikthehet kanabisi në Lazarat

Në fshatin Lazarat është rikthyer sërish kultivimi i kanabisit. Kjo ka sjellë edhe rikthimin e...

Mandat i ligjshëm

Kryebashkiakët e majtë marrin vendim gjykate

Pasi fituan mandatin për të qeverisur për 4 vitet e ardhshme bashkitë në vend, kandidatët...

Detaje

Aksident në Gjirokastër, një fëmijë në gjendje të rëndë

Një aksident i rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në aksin Kakavijë-Gjirokastër. Ngjarja është shënuar...

Me 27 pasagjerë

Jepet sinjali SOS, anija shqiptare pëson defekt në det

Anija “Saranda Expres” me flamur shqiptar, e cila bën linjën Sarandë – Korfuz rreth orës...

Reagimi

Fshihen parrullat provokuese në kalanë e Himarës

Kalaja e Himarës vetëm para pak ditësh ra pre e parrullave antishqiptare. Këto mbishkrime “Himara,...

"Fileto 25 mijë lekë"

Çmimet e kripura, fatura në jug që po çmend rrjetin

Çmimet e kripura në jug të vendit vijojnë të jenë shqetësimi më i madh për...

Ç'po ndodh?

IKMT “aksion” në Ksamil, policia rrethon zonën

Inspektoriati Kombëtar i Mbrojtjes së Territorit (IKMT) me ndihmën e forcave të policisë, kanë realizuar...

Dëme të mëdha

Stuhi vere/ Përmbyten akset kryesore në jug

Moti i keq që përfshiu mbrëmjen e së mërkurës vendin tonë ka shkaktuar përmbytje dhe...

Detaje

Tërmeti “shkund” jugun, ja ku ishte epiqendra

Gjatë ditës së sotme rreth orës 10:30 një lëkundje tërmeti është ndjerë në Tepelenë. Sipas...

Gjashtë mujori i parë

17 mijë turistë ‘pushtojnë’ Përmetin!

Rreth 17 mijë turistë kanë zgjedhur si itenerarin e tyre turistik në periudhën janar-qershor qytetin...

Jashtë funksionit

Shkatërruan Hidrocentralin ‘Bistrica 2’, në pranga dy shtetas

Dy persona janë arrestuar pasi dyshohet se kanë hapur portat e kanalit ujitës në Sarandë,...