MENU
klinika
Zbardhet ngjarja

Dogji autobusin e Konispolit, arrestohet autori

Njoftimi i policisë

Digjet makina e shefit të krimeve në Tepelenë

Gjatë mbrëmjes së djeshme është përfshirë nga flakët makina e shefit të krimeve në Tepelenë,...

Rihapja e hetimeve

“Masakra e Peshkëpisë”/ Viktimat përkujtohen me shpresë

Rihapja e hetimeve për masakrën e Peshkëpisë, ku dy ushtarë nga një sulm i ekstremistëve...

Dyshimet, zjarrvënie e qëllimshme

Autobusi i linjës Konispol- Sarandë në flakë

Një autobus është djegur gjatë natës në Konispol. Të dhënat e para tregojnë se autobusi...

KPK e shkarkon

Kryeprokurori i Sarandës kërcënon: S’mbaron këtu!

Kryeprokurori i Sarandës, Edison Ademi është shkarkuar nga detyra me vendim të Komisionit të Pavarur...

Kundërshtojnë ndërtimin e HEC-it

Kolonjë/ Banorët i rikthehen protestave

Banorët e Kolonjës i janë rikthyer protestave ku kërkojnë pezullimin e lejes për HEC-in mbi...

Problemet me transportin urban

Banorët protesta në Dropull: Do bllokojmë Kakavijën!

Banorët e fshatrave të thellë malorë të Dropullit të Sipërm janë grumbulluar në fshatin Vrisera...

Probleme me pasurinë

Kreu i Prokurorisë Sarandë del para Vetting-ut

Në KPK është zhvilluar sot seanca dëgjimore për kreun e Prokurorisë Sarandë, Edison Ademi. Trupa...

FOTO

Tërmeti lëkund vendin, ku ishte epiqendra dhe sa ballë

Mëngjesin e sotëm në vend janë ndjerë lëkundje tërmeti. IGJEUM njofton se lëkundjet janë ndjerë...

Detaje

Tritol në Delvinë, hidhet në erë depoja e Ujësjellësit

Depoja e Ujësjellësit në fshatin Kopacez në Delvinë është hedhur në erë me tritol. Ngjarja...

Alarmi

Krizë refugjatësh/ Gjirokastra në gatishmëri

Shqipëria mund të përballet së fundmi me krizën e refugjatëve. Sërish dëgjohen zëra për ardhje...

1500 banorë pa energji

Tepelenë/ Nënstacioni i Krahësit përfshihet nga flakët

Një zjarr i fuqishëm ka përfshirë sot nënstacionin e Krahësit në Tepelenë. Sipas informacioneve, si...