MENU
klinika
Mungesa e restaurimit

Gjirokastër/ Banesat e vjetra rrezik për qytetarët

Prezent edhe kryebashkiaku

Bllokimi i buxhetit/ Banorët protestojnë në Skrapar

Banorët e Skraparit së bashku me kreun e Bashkisë, kanë dalë në rrugë për të...

Mirëmbajtja e pompave

Hapet gara/ 88 milionë lekë për Ujësjellësin në Sarandë

Ujesjelles-Kanalizime sh.a Sarande ka shpallur procedurën e prokurimit për «Mirembajtja dhe riparimi i elektropompave te...

Detajet

Kërkohej nga Interpoli, arrestohet në Kakavijë vrasësi me pagesë

Policia e Kakavijës ka shoqëruar sot një shtetas i huaj me identitet të rremë, i...

Fitojnë të drejtën e punësimit

“Infermierë për Shqipërinë” shpallet lista e plotë me 330 emra

Të gjithë ata që kanë konkurruar për një vend pune si punonjës të shkencave mjekësore...

Vendim për shembjen e 25 objekteve

Banorët e Këlcyrës ngrihen në protestë

Ditën e sotme në Këlcyrë banorët janë ngritur në protestë para Bashkisë. Kjo protestë ka...

Detajet

Restaurimi i pazarit në Gjirokastër, gjenden zbulime historike

Vetëm një copë kalldrëm, që duket se daton nga fillimi i pazarit rreth 300 vite...

Detajet

Pësoi infarkt në zyrë, vdes Drejtori i Hipotekës

Drejtori i Hipotekës së Sarandës, Armand Hysi ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur. Sipas...

Moti i keq

Njoftimi i ARRSH, akset ku kalohet me zinxhirë

Autoriteti Rrugor Shqiptar ka dalë me një njoftim mbi gjendjen e rrugëve. Si pasojë e...

Riparime në sistem

Ndërpritet për 4 orë kalimi në Kakavijë

Lëvizja në pikën kufitare të Kakavijës do të ndërpritet sot për katër orë. Pala shqiptare...

Detajet

Vrau shokun për pazare droge, pranon krimin

Roland Milo i akuzuar si vrasës i shokut të tij Sokol Rama gjatë një pazari...

I dënuar edhe më parë

Policia pranga hajdutit të tretë në Tepelenë

Policia e Tepelenës vuri në pranga të kërkuarin e tretë ditën mbrëmjen e sotme.  I...