MENU
klinika
Në grevë shoqëritë e autobuzave

Paralizohet transporti i udhëtarëve në Gjirokastër

Certifikata e fundit

Konispoli i thotë ‘lamtumirë’ ALUIZNI-t

ALUIZNI dhe Hipoteka do të jenë në një institucion të vetëm. Artan Lame ka deklaruar...

Tepelenë

Autobusi përplas makinën, 2 persona në gjendje kritike

Paraditen e sotme është shënuar një aksident në aksin rrugor Tepelenë-Krahas. Një autobus ka përplasur...

Detajet

75-vjeçari gjendet i vetëvarur afër shtëpisë

Një 75-vjeçar, me inicialet K.Sh., i ka dhënë fund jetës ditën e sotme në fshatin...

Aksion pastrimi në Gjirokastër

Turistët thirrje shqiptarëve: Mbani pastër ambientin!

Disa turistë të huaj të ndodhur në Gjirokastër gjatë fundjavës, angazhuan në një aksion pastrimi...

Kritikat dhe rreziqet e ndërhyrjes

Kalldrëmet/ Ministrja: Projekt i konsultuar me UNESCO-n

Së fundmi në qytetin e Gjirokastrës, po realizohen ndërhyrjet në kalldrëmin e rrugëve, dhe rregullimin...

Detajet

Sarandë/ Makina përfundon në kanal, vdes 17-vjeçarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur këtë pasdite në afërsi të Borshit, ku si pasojë...

Lajmërimi i Spahiut

Zhbllokohet buxheti i Bashkisë Skrapar

Kryetari i Bashkisë së Skraparit, Nesim Spahiu, ka njoftuar ditën e sotme me anë të...

Pritet ballafaqim mes këshilltarëve

“Masakra” në Pazarin Karakteristik të Gjirokastrës

Masakra që po ndërmerret në Pazarin Karakteristik të Gjirokastrës ku FSHZH po ndërmerr aktin e...

Moti i keq

ARRSH apel shoferëve: Kini kujdes në këto akse!

Reshjet e borës që kanë vijuar edhe gjatë natës si dhe temperaturat e ulëta kanë...

Moti i keq

ARRSH: Akset ku duhet të kalohet me zinxhirë

Temperaturat e larta u larguan dhe është rikthyer dimri sërish. Në fillim të kësaj jave,...

Detajet

Protestat në Këlcyrë, kreu i PD shoqërohet në polici

Përshkallëzimi i protestës së banorëve në Këlcyrë ka hyrë në javën e dytë të saj....